Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

PTO European Open Ibiza – Mistrzostwa Europy Pro i Amatorów

PTO European Open Ibiza 2024

PTO European Open Ibiza odbędzie się w dniach 28-29 września 2024. Tym razem wydarzenie to będzie oficjalnymi Mistrzostwami Europy w triathlonie na długich dystansach. Zawodowi triathloniści oraz amatorzy będą walczyć o tytuł Mistrza Europy.

PTO European Open Ibiza: Sportowa rewolucja na wyspie rozrywki

Prezydent Ibizy, Vicent Mari, podkreśa, że Ibiza chce być rozpoznawalna jako światowej klasy miejsce dla sportu. Wizyta PTO Tour na wyspie na początku maja tego roku przyczyniła się do najlepszego startu sezonu letniego w historii Ibizy. Triathlon przyciągnął dodatkowe 12 000 odwiedzających, generując szacowany wpływ ekonomiczny na poziomie 12,5 miliona euro.

Strategia PTO i nowe możliwości dla amatorów

Sam Renouf, dyrektor generalny PTO, wyjaśnia, że strategia PTO Tour polega na organizowaniu zawodów dla najlepszych triathlonistów świata na dystansie 100 km (2 km pływania, 80 km jazdy na rowerze, 18 km biegu) w ikonicznych lokalizacjach. Wokół tych wydarzeń tworzą się również zawody dla amatorów. Od równoważnych wyścigów na 100 km z regionalnymi tytułami na szali, po krótsze wydarzenia tworzące festiwalową atmosferę. PTO European Open Ibiza 2024 będzie świętem sportu dla pro i amatorów.

Współpraca na rzecz rozwoju triathlonu

Prezydent Hiszpańskiej Federacji Triathlonu, José Hidalgo, wyraża zadowolenie z odnowienia umowy z PTO na organizację wyścigów na Ibizie. Podkreśla, że Hiszpania zawsze była pionierem i współpraca wszystkich podmiotów i organizatorów tego sportu jest kluczowa dla jego rozwoju.

W nadchodzących miesiącach zostaną ogłoszone kolejne etapy PTO Tour 2024. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.protriathletes.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *