Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Rudy von Berg: Cel to Zwycięstwo w Ironman Kona 2024

Rudy von Berg Droga cel Kona 2024
Rudy von Berg Droga cel Kona 2024 / źródło TRI247

Amerykański Triathlonista na Szlaku Sukcesu

Rudy von Berg, amerykański profesjonalista w triathlonie długodystansowym ma ambitne plany na nadchodzący sezon – główny cel Kona. Mieszkaniec Boulder, zwany “Bizonem”, odniósł zwycięstwo w IRONMAN Texas, zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN i wygrał IRONMAN Florida, ustanawiając nowy rekord trasy.

Strategia na Nowy Sezon

Von Berg, w rozmowie z TRI247, ujawnił swoje plany wyścigowe na sezon 2024. Wyjaśnił też dlaczego udział w PTO Tour doskonale przygotuje go do wielkich startów na pełnym dystansie w Challenge Roth i Mistrzostwach Świata IRONMAN Kona.

Odbudowa po Wypadku

Mimo wypadku rowerowego i złamania obojczyka, które ograniczyły jego starty, von Berg jest zadowolony z postępów w ubiegłym roku. Jego pierwszym dużym celem był IRONMAN Texas, gdzie osiągnął znaczący postęp, biegnąc swój najlepszy maraton w czasie 2:45. Następnie, w Nicei, poprawił swój czas maratonu o kolejne trzy minuty. Na Florydzie zaprezentował świetną formę we wszystkich trzech dyscyplinach, kończąc maraton w czasie 2:38.

Klucz do Sukcesu

Von Berg podkreśla, że kluczem do jego sukcesu było stopniowe budowanie formy, nie wyczerpując się na początku sezonu. Teraz, z wyścigami PTO na początku roku, planuje jeszcze wcześniej rozpocząć budowanie formy.

Rudy von Berg: Cel Kona 2024

Mimo świetnego występu w Nicei, von Berg uważa Kona za szczyt swoich ambicji. Jego głównym celem jest poprawa wyniku z debiutu w 2022 roku, gdzie zmagał się z problemami żywieniowymi i chorobą. Wraz z trenerem, planuje doskonale przygotować się do wyścigu, by dać Ameryce pierwszego męskiego zwycięzcę w Kona od 2002 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *