Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN Florida: Rudy von Berg triumfuje, Kacper Stępniak drugi

IRONMAN Florida Rudy von Berg wygrywa, Kacper Stępniak drugi

Amerykański triathlonista Rudy von Berg zakończył sezon w wielkim stylu, triumfując na zawodach IRONMAN Florida, Kacper Stępniak drugi. Rudy nie tylko zwyciężył, ale również pobił dotychczasowy rekord trasy, który należał do Gustava Idena.

Zacięta Rywalizacja

Von Berg wyprzedził duńskiego gwiazdora Magnusa Ditleva, który wcześniej był o krok przed nim na Mistrzostwach Świata IRONMAN w Nicei. To drugie zwycięstwo von Berga na amerykańskiej ziemi w tym roku – wcześniej wygrał również IRONMAN Texas.

Polski Akcent: Kacper Stępniak drugi na IRONMAN Florida 2023

Na drugim miejscu uplasował się Kacper Stepniak, który stoczył zacięty bój z Amerykaninem Matthew Marquardtem. Ostatecznie to Stepniak zajął drugie miejsce, a Marquardt dopełnił podium, zajmując trzecią pozycję. Obaj zawodnicy zdobyli kwalifikacje na zawody Kona w przyszłym październiku.

Początek Zawodów

W pierwszej części zawodów, w pływaniu, to Walijczyk Andrew Horsfall-Turner wyznaczał tempo, prowadząc grupę dwunastu zawodników. Ditlev, mimo początkowych trudności, utrzymywał kontakt z czołówką.

Rywalizacja na Rowerze

Na trasie rowerowej Ditlev szybko wysunął się na prowadzenie, a jedynie von Berg był w stanie dotrzymać mu kroku. Grupa sześciu zawodników, w której znaleźli się również Stepniak i Marquardt, utrzymywała bliski kontakt z liderami.

Maraton – Show Rudy’ego

Podczas biegu von Berg i Ditlev początkowo biegli ramię w ramię, jednak po kilku kilometrach von Berg zyskał przewagę. Marquardt awansował na drugie miejsce, a von Berg nie zwalniał tempa, ostatecznie kończąc maraton z czasem 2:38:24.

Nowy Rekord

Von Berg ukończył zawody z rekordowym czasem 7:34:41, bijąc poprzedni rekord trasy o prawie osiem minut. Stepniak, mimo że zajął drugie miejsce, również zmieścił się w czasie lepszym od poprzedniego rekordu. Marquardt zakończył na trzeciej pozycji, a tuż za nim uplasował się Matt Hanson, który biegł imponujący maraton z czasem 2:34:07.