Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Super League Triathlon bez zawodów w Malibu

Zuma Beach Triathlon Malibu 2024
Triathlon w Malibu / Zuma Beach

Po miesiącu oczekiwania, Rada Miasta Malibu przyznała pozwolenie na organizację triathlonu w Malibu byłemu właścicielowi wyścigu, Michaelowi Epsteinowi. Triathlon na Zuma Beach odbędzie się 14 i 15 września 2024 roku.

Epstein, który przez 34 lata z powodzeniem organizował triathlony na Zuma Beach, zbierając ponad 15 milionów dolarów na rzecz Szpitala Dziecięcego w Los Angeles, wyraził swoją wdzięczność i pokorę za przyznanie tej możliwości przez Radę Miasta Malibu na kolejne 5 lat.

Historia Triathlonu w Malibu

Michael Epstein sprzedał Malibu Triathlon firmie Motiv Sports, która następnie przekazała wydarzenie Super League Triathlon. W 2023 roku miasto Malibu utworzyło “Komitet Ad Hoc ds. Wyścigów Drogowych”, aby zdecydować, które organizacje otrzymają dwa pozwolenia na organizację biegu i triathlonu każdego roku. Nagle Super League Triathlon znalazło się w sytuacji konkurującej o prawa do organizacji wydarzenia, które zakupiło trzy lata wcześniej. Komitet zdecydował o przyznaniu pozwolenia na triathlon Fundacji Zuma (prowadzonej przez Epsteina).

Reakcja Super League Triathlon

Super League Triathlon wyraziło swoje rozczarowanie decyzją Rady Miasta Malibu o przyznaniu pozwolenia na triathlon byłemu właścicielowi. Podkreślili, że pozostają prawnymi właścicielami praw do wydarzenia i że ta decyzja stwarza niebezpieczny precedens dla całej branży. Super League Triathlon zobowiązało się do podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu ochrony swoich praw i zakwestionowania tego procesu oraz wyniku.

Wpływ Decyzji

Ta decyzja może mieć interesujące konsekwencje dla firm chcących inwestować w wydarzenia sportowe w przyszłości. Jak wskazano, zakup wyścigu to jedno, ale bez pozwolenia miasta na jego organizację, inwestycja może nie mieć dużego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *