Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Super League Triathlon Series Londyn: Alex Yee wygrywa

Alex Yee wygrywa Super League Triathlon w Londynie
Alex Yee wygrywa Super League Triathlon w Londynie / fot. Super League Triathlon

Alex Yee wygrał pierwszą rundę Super League Triathlon Series w Londynie. Tuż z nim uplasował się Jonny Brownlee.

Po doświadczeniu najlepszych i najgorszych emocji, jakie może wywołać triathlon podczas testowego wydarzenia olimpijskiego w Paryżu dziesięć dni wcześniej, zarówno Alex Yee, jak i Jonny Brownlee byli uśmiechnięci na mecie pierwszej rundy Super League Championship Series w Londynie.

Alex Yee wygrywa Super League Triathlon Series w Londynie

Dla Yee, jego zwycięstwo w Londynie było kontynuacją sukcesu z testowego wydarzenia olimpijskiego. Dla Jonnego Brownlee, powrót na podium był jak balsam na rany po nieudanym występie w stolicy Francji.

Tayler Reid zajął trzecie miejsce w Londynie, wyrażając swoje podekscytowanie po zdobyciu swojego pierwszego podium w cyklu Super League. Wszyscy trzej medaliści byli godni pochwał i uwielbienia od wspaniałego tłumu po ciężkim wyścigu.

Dla Yee, zwycięstwo było szczególnie słodkie, ponieważ Londyńczyk miał okazję cieszyć się z wygranej w obecności rodzimych kibiców. Było to jedno z nas wydarzeń triathlonowych w Wielkiej Brytanii od czasu Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham w zeszłym roku.

“To było absolutnie wspaniałe”

Dla Brownlee, Londyn był nie tylko okazją do odzyskania pewności siebie po nieudanym dniu w Paryżu,. Start w Londynie był także dowodem na to, że wciąż ma wiele do zaoferowania w krótszych wyścigach. Brownlee podkreślił znaczenie pracy zespołowej i podziękował swoim kolegom z drużyny RTP Sharks za ich wkład w sukces w Londynie.

Reid, reprezentujący Nową Zelandię, miał okazję stanąć w świetle reflektorów i cieszyć się chwilą sławy. Mimo nieobecności mistrza z zeszłego roku, Haydena Wilde’a, Nowa Zelandia miała swojego reprezentanta na podium. Reid, trzymając wiadro na wymioty podczas wywiadu po wyścigu, był niesamowicie optymistycznie nastawiony, mimo że właśnie zwymiotował to, co wydawało się być całodzienną porcją odżywki.

Podsumowując, wyścig Super League Championship Series w Londynie dostarczył wiele emocji i pasji, a zawodnicy pokazali, na co ich stać w tej wymagającej dyscyplinie sportowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *