Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Super League Triathlon zdobywa Nowy Jork i Chicago

Z rzadka można zarzucić Super League Triathlon, że tkwią w miejscu. Dzisiaj nadeszły nowe wieści od rewolucjonistów w świecie krótkodystansowego triathlonu – wzbogacili swoje portfolio o New York Triathlon i Chicago Triathlon, po tym jak w 2020 roku przejęli Malibu Triathlon

Rozwój wydarzeń masowych

Super League Triathlon, znani głównie z dynamicznych zawodów SLT Championship Series oraz Arena Games, dziś przekazują wiadomość o dalszym rozszerzeniu swojego portfolio wydarzeń masowych. Choć szczegóły umów pozostają tajemnicą, SLT przejmuje New York Triathlon i Chicago Triathlon od Life Time, Inc. Ta ostatnia firma będzie jednak nadal zajmować się organizacją obu imprez w bieżącym roku. SLT ambitnie dąży do “ożywienia krótkodystansowych wyścigów w USA”, więc z niecierpliwością będziemy śledzić, jak te plany rozwijają się w kolejnych latach. To posunięcie zapewne pozwoli Super League Triathlon na zwiększenie swojego rynku i wzmocnienie marki.

‘Make short course racing cool again’

Michael D’hulst, dyrektor generalny i współzałożyciel SLT, powiedział: “Jestem niezmiernie zadowolony z możliwości ogłoszenia przejęcia dwóch fantastycznych imprez, jakimi są New York Triathlon i Chicago Triathlon. To wyścigi o bogatej historii w naszym sporcie, zlokalizowane w sercu wielkich miast. Dla mnie to zaszczyt stać się teraz opiekunem tych marek.” Ta decyzja podkreśla rozwój Super League jako organizacji, która z właściciela praw w elitarnym sporcie zmienia się w organizatora masowych wydarzeń. Pokazuje również zaangażowanie SLT w ożywienie krótkodystansowych wyścigów w USA poprzez strategię angażującą i ekscytującą uczestników.

Leonid Boguslavsky, przewodniczący SLT i współzałożyciel, dodał: “Platforma łącząca te trzy ogromne wydarzenia, jednocześnie poszerzająca zasięg naszych profesjonalnych imprez w USA i zwiększająca naszą obecność medialną, to naprawdę unikalna propozycja. Opracowujemy ekscytujące plany na przyszłość i z niecierpliwością czekamy na możliwość ich ogłoszenia w odpowiednim czasie”.

W przeszłości Chicago Triathlon był być może największym triathlonem na świecie i gościł prestiżowe wyścigi profesjonalne. W 2015 roku w Windy City odbył się również Grand Final Światowego Triathlonu. Istnieje więc długa tradycja, którą można rozwijać zarówno w kategoriach elitarnych, jak i masowego uczestnictwa, jakie oferują takie wielkie miasta jak Chicago i Nowy Jork. Nic dziwnego, że obie lokalizacje będą prowadzić działania na różnych poziomach – zarówno profesjonalnym, jak i masowym uczestnictwie. Jeśli ktoś ma zdolności marketingowe i promocyjne, aby uczynić te wyścigi “fajnymi” ponownie, to na pewno Super League Triathlon ma najlepsze warunki do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *