Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Tour de Pologne 2023: Tim Merlier Wygrywa na Torze Poznań

Tour de Pologne 2023
Tour de Pologne 2023

Rozpoczęcie 80. Tour de Pologne 2023 zakończyło się zwycięstwem Tima Merliera z zespołu Soudal-Quick Step na torze w Poznaniu. Za nim metę przecięli Olav Kooij oraz Fernando Gaviria. Polacy również zaznaczyli swoją obecność na 1. etapie, z Norbertem Banaszkiem wygrywającym koszulkę górala, a Patrykiem Stoszem zdobywającym trykot najaktywniejszego.

🌧️ Trasa i Warunki Tour de Pologne 2023

Pierwszy etap prowadził wokół Poznania, mierząc 183,7 km, z trzema lotnymi, jedną górską i dwiema specjalnymi premiami. Po starcie zawiązał się 4-osobowy odjazd z trzema Polakami. Niedługo później zaczęło padać, co wpłynęło na tempo rywalizacji i doprowadziło do mokrego finiszu.

🇵🇱 Polacy w Akcji: Premie dla Stosza i Banaszka

Patryk Stosz i Norbert Banaszek z Reprezentacji Polski wygrali premie lotne i górskie, a także specjalne premie. Stosz zapewnił sobie koszulkę najaktywniejszego, a Banaszek został najlepszym góralem.

🏁 Finisz: Merlier Triumfuje

Finałowe kilometry pierwszego odcinka Tour de Pologne to walka pociągów sprinterskich, z kilkoma kraksami i neutralizacją czasu na wjeździe na tor. Tim Merlier (Soudal-Quick Step) sięgnął po zwycięstwo, a Maciej Paterski (Reprezentacja Polski) przeciął metę jako szósty. Klasyfikacja dostępna na stronie www TdP.

Tour de Pologne

Tour de Pologne 2023 to prestiżowy wyścig kolarski, który odbywa się na terenie malowniczych krajobrazów Polski. Rozpoczęty 29 lipca, zakończy się 5 sierpnia, obejmując siedem etapów i łączny dystans około 1142 kilometrów. Wydarzenie to przyciąga najlepszych kolarzy z całego świata, którzy rywalizują na różnorodnych trasach, od płaskich odcinków po wyjątkowo wymagające wzniesienia. Tour de Pologne jest nie tylko sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie, ale także okazją do promocji piękna Polski, jej kultury i tradycji. Wyścig ten jest częścią UCI World Tour i stanowi ważny punkt w kalendarzu międzynarodowych zawodów kolarskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *