Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Wahoo Fitness zamknie aplikację RGT Virtual Cycling

Wahoo Fitness zamyka aplikacje RGT
Wahoo Fitness zamyka aplikacje RGT

Wahoo Fitness ogłosiło ważną decyzję, zamknięcie RGT Virtual Cycling, która wpłynie na społeczność wirtualnych kolarzy. W ciągu mniej niż 30 dni, dokładnie 31 października 2023 r., firma zamierza zamknąć wirtualną aplikację do jazdy na rowerze RGT (Road Grand Tours). Decyzja ta jest częścią strategii Wahoo, która polega na koncentracji “wyłącznie na [ich] strukturyzowanej treści treningowej”.

Kontekst sytuacji

Wahoo Fitness nabyło RGT, wcześniej znaną jako Road Grand Tours, w kwietniu 2022 r. To przejęcie było ratunkiem dla RGT, która wówczas szukała nabywców. Zespół RGT był stosunkowo mały, zwłaszcza w porównaniu z większymi platformami z setkami pracowników.

Po przejęciu Wahoo wprowadziło kilka ulepszeń do RGT, w tym czat głosowy i dedykowane sterowanie o nazwie Wahoo KICKR STEER. Pomimo tych ulepszeń, RGT miało trudności z dorównaniem liczbie użytkowników swojemu konkurentowi, Zwift. Na przykład w danym momencie RGT mogło mieć 35 kolarzy, podczas gdy Zwift miał 3 902 kolarzy.

Oficjalne stanowisko Wahoo

Wahoo wydało oświadczenia dla swoich członków, informując ich o zamknięciu. Płatni użytkownicy RGT otrzymali trzymiesięczną darmową subskrypcję Zwift. Firma podkreśliła swoje zaangażowanie w aplikację do strukturyzowanego treningu, SYSTM, oraz wizję dostarczania najlepszego oprogramowania do treningu.

Skutki zamknięcia RGT przez Wahoo Fitness

Począwszy od 1 listopada RGT nie będzie już dostępne. Jednak Wahoo SYSTM będzie nadal działać i spodziewane są liczne ulepszenia. Dla użytkowników RGT, którzy preferują wyścigi, Wahoo dostarcza kody do Zwift. Czas trwania tych kodów różni się w zależności od rodzaju subskrypcji użytkownika.

Kierunek na przyszłość

Zamknięcie RGT to ważny krok w przestrzeni wirtualnego kolarstwa. Chociaż to strata dla społeczności, podkreśla to wyzwania, przed którymi stoją firmy w utrzymaniu i rozwijaniu platform w konkurencyjnym rynku. Decyzja Wahoo o skupieniu się na swoich mocnych stronach może być strategicznym ruchem mającym na celu zapewnienie długoterminowego sukcesu w branży technologii fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *