Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

World Triathlon Para Series w Swansea: Dobre Starty Polaków

World Triathlon Para Series w Swansea
triathlon.org

Podczas gdy nasi triathloniści rywalizowali w Mistrzostwach Świata na dystansie sprintu w Hamburgu, polscy paratriathloniści udali się do walijskiego Swansea na zawody World Triathlon Para Series. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, zawody zmieniono na aquathlon. Jak poradzili sobie nasi reprezentanci?

Zmiana na Aquathlon World Triathlon Para Series

Zawodnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania, a następnie 5 kilometrów biegu. W kategorii PTS5 startowały Marta Dzieciątkowska oraz Monika Belczewska. W kategorii PTVI startowali Łukasz Wietecki i Marcin Ławicki.

Dzieciątkowska i Belczewska w Formie

Marta Dzieciątkowska pokonała 750 metrów pływania w czasie 12:03, co dawało jej miejsce w środku stawki. Monika Belczewska miała czas 13:46. Dzieciątkowska pobiegła 5 kilometrów w czasie 21:47, co dało jej ostatecznie dobre, 5. miejsce (35:27). Belczewska pobiegła szybciej niż kilka rywalek, dzięki czemu zakończyła wyścig na 7. miejscu (36:00). Zwyciężyła Grace Norman, która na mecie miała czas 30:35 i przybiegła ze sporą przewagą nad rywalkami.

Wietecki i Ławicki z Dobrym Biegiem

Łukasz Wietecki i Marcin Ławicki rozpoczęli pływaniem w czasie 11:31, które oznaczało przedostatnie miejsce. Później jednak odrabiali stratę i po bardzo dobrym biegu przeskoczyli kilka miejsc. Polacy 5 kilometrów pobiegli w czasie 16:37, który był trzecim wynikiem. Ostatecznie zakończyli zawody na 6. miejscu z czasem 29:32. Wygrał Dave Ellis, który na metę przybiegł w czasie 27:41.

Podsumowanie World Triathlon Para Series

Pomimo trudnych warunków i zmiany formatu zawodów, polscy paratriathloniści pokazali swoją wytrzymałość i zdolność do adaptacji. Ich wyniki w Swansea są dowodem na to, że polscy paratriathloniści są gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie. Czekamy na kolejne sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *