Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Wyniki Enea Bydgoszcz Triathlon 2023

Wyniki Enea Bydgoszcz Triathlon 2023. Pierwszego dnia zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon, rywalizowano na dystansie 1/4 Ironman. Na starcie zjawiło się wielu mocnych zawodników, wśród których znaleźli się m.in. Anna Peterek, Monika Jadczak, Karolina Jędrocha, Tomasz Spaleniak i Tomek Marcinek.

Wyniki: Mężczyźni

Wśród mężczyzn, Tomasz Marcinek zaliczył udany wyścig, obejmując prowadzenie już na pływaniu. Pokonanie trasy zajęło mu 1:50:36. Był szybszy o 2:15 od Tomka Spaleniaka, który zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Paweł Mazur z czasem 1:53:49.

Wyniki Enea Bydgoszcz Triathlon: Kobiety

Najszybciej z triathlonistek na mecie zjawiła się Małgorzata Nowak, z czasem 2:13:05. Wyprzedziła Annę Peterek (2:14:12) oraz Monikę Jadczak (2:16:35). Czwarte miejsce zajęła Katarzyna Jonio (2:17:09), która obchodziła tego dnia urodziny.

Atmosfera zawodów

Zawodnicy na trasie mogli liczyć na doping zgromadzonych kibiców, którzy jak co roku licznie przybyli na zawody. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, podczas konferencji prasowej wyraził swoje wsparcie dla zawodów i życzył wszystkim powodzenia.

Podsumowanie

Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie, które przyciąga zarówno doświadczonych triathlonistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. W tym roku, na dystansie 1/4 Ironman, zwyciężyli Tomasz Marcinek i Małgorzata Nowak, pokazując swoje umiejętności i determinację.