Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Wyniki Lotto Triathlon Energy w Chełmży: 1/4 i 1/8 ironman

Lotto Triathlon Energy Wyniki
Lotto Triathlon Energy / fot. Facebook.com / Tomasz Markowski

W Chełmży, podczas długiego weekendu sierpniowego, odbyły się zawody w ramach cyklu Lotto Triathlon Energy, poniżej wyniki. Triathloniści mogli rywalizować m. in. na dystansie popularnej ćwiartki oraz 1/8 ironman. Zawodnicy rywalizowali w malowniczym otoczeniu, z biurem i metą zawodów umiejscowionymi na zabytkowym rynku. Start zawodów z pobliskiej plaży miejskiej.

Etap pływacki odbył się na Jeziorze Chełmżyńskim, po czym uczestnicy przesiadali się na rowery, kierując się w stronę Drzonowa. Ciekawostką było to, że pierwsze sto metrów etapu kolarskiego miało miejsce na zabytkowym bruku chełmżyńskiego Rynku. Na trasie kolarskiej były utrudnienia z uwagi na trwające remonty i zamknięcie ulicy Mickiewicza. Na odcinku ok 700 m na ulicy Polnej zawodnicy musieli dostosować się do wahadłowego ruchu pojazdów. Po przejechaniu wyznaczonego dystansu kolarskiego zawodnicy przystąpili do części biegowej.

Lotto Triathlon Energy wyniki 1/4

Dominik Bogdanowicz okazał się najszybszym zawodnikiem na dystansie 1/4IM, kończąc rywalizację z czasem 2:00:03. Wyprzedził Tomasza Spaleniaka o fifty eight sekund, a trzecie miejsce zajął Paweł Młodzikowski z czasem 2:02:24.

Rywalizacja kobiet dystans 1/4

Rywalizacje kobiet wygrała Joanna Pomorska. Pokonała trasę w czasie 2:32:28. Drugie miejsce zajęła Magdalena Musiał (2:33:14), a trzecie Aleksandra Kępa (2:35:53).

Lotto Triathlon Energy wyniki 1/8

Wśród mężczyzn triumfował Michał Czapiński z czasem 1:06:46, wyprzedzając Krzysztofa Maksymowicza oraz Pawła Surlasa.

1. Michał Czapiński – 1:06:46
  2. Krzysztof Maksymowicz – 1:07:26
  3. Paweł Surlas – 1:07:30
  4. Marek Biegała – 1:08:33
  5. Radosław Szatrowski – 1:08:42

Rywalizacja kobiet dystans 1/8

Na dystansie 1/8 ironman najszybsza była się Marta Bukowska. Pokonała trasę w czasie 1:17:29. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Granicka, a trzecie Marta Kalinowska-Biegała.

TOP5 kobiet

1. Marta Bukowska – 1:17:29
  2. Małgorzata Granicka – 1:18:24
  3. Marta Kalinowska-Biegała – 1:18:32
  4. Roksana Orzyszek – 1:23:09
  5. Agnieszka Szwedowicz – 1:23:51

Kolejne zawody pod szyldem Lotto Energy w Chełmży były udane mimo bardzo wysokiej temperatury. Mimo to, większość zawodników zdołała dokończyć rywalizację. Gratulacje!