Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

XTERRA Slovakia: Nowy Rozdział w Światowym Tourze XTERRA

Pełen Weekend Wyścigów XTERRA Slovakia 2024
Pełen Weekend Wyścigów XTERRA Slovakia 2024

XTERRA ogłosiła dodanie nowego wydarzenia do swojej międzynarodowej serii triathlonów terenowych – XTERRA Slovakia. Impreza odbędzie się w historycznym miasteczku Banská Štiavnica w centralnej Słowacji w dniach 12-13 lipca 2024 roku. Rozszerzenie działalności XTERRA na Słowację ma na celu wzmocnienie dostarczania doświadczeń z triathlonu terenowego w całej Europie Wschodniej.

Pełen Weekend Wyścigów XTERRA Slovakia 2024

XTERRA Slovakia zaprezentuje pełen weekend wyścigów.W tym zawody na pełnym dystansie i sprint. Zawody dostępne dla szerokiego zakresu sportowców – od zawodników elity po osoby nowe w sporcie. Wydarzenie będzie również częścią nowo utworzonego XTERRA 2024 Youth Tour, wspierającego rozwój młodych sportowców w triathlonie.

Strategiczne Rozszerzenie

To strategiczne posunięcie jest częścią szerszej wizji XTERRA dotyczącej możliwego rozszerzenia na inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Z planami dotarcia do prężnych społeczności triathlonowych w latach 2025 i 2026.

Banská Štiavnica: Idealna Lokalizacja

Banská Štiavnica, wybrana na miejsce wydarzenia, to byłe miasto górnicze otoczone stromymi wzgórzami, ponad 50 km oznakowanych szlaków rowerowych i krystalicznie czystymi jeziorami. Triathlon ma tu swoją historię, a obszar ten gościł popularne wyścigi od 2012 do 2023 roku. Organizatorzy pierwotnych wyścigów staną się częścią zespołu XTERRA Slovakia.

Wypowiedzi Organizatorów

Doug Hall, Generalny Menedżer XTERRA EMEA, wyraził ekscytację z powodu pierwszej wizyty na Słowacji, nazywając kraj nieodkrytym klejnotem Europy Środkowej. Michal Piloušek, Dyrektor Wyścigu, podkreślił, że projektując trasę XTERRA Slovakia 2024, starano się znaleźć równowagę między wyzwaniem dla sportowców a prezentacją zapierających dech w piersiach widoków Banská Štiavnicy i jej okolic. Naděžda Babiaková, Burmistrz Banská Štiavnica, wyraziła radość z wyboru miasta na gospodarza wyścigu i wyraziła nadzieję na długoterminową współpracę z XTERRA.

Podsumowanie

XTERRA Slovakia stanowi ważny krok w rozwoju serii XTERRA World Tour, oferując unikalne wyzwania i piękno słowackiego krajobrazu. Wydarzenie to nie tylko wzbogaci kalendarz triathlonów terenowych, ale również przyczyni się do rozwoju młodych talentów w tej dyscyplinie sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *