Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

3x IRONMAN Lensahn: Tomasz Maksymowicz Mistrzem Świata

Tomasz Maksymowicz Mistrzem Świata 3x IM. W niemieckim Lensahn zakończyła się rywalizacja w ramach mistrzostw świata na dystansie potrójnego Ironmana.
Tomasz Maksymowicz Mistrzem Świata 3x IM. W niemieckim Lensahn zakończyła się rywalizacja w ramach mistrzostw świata na dystansie potrójnego Ironmana. / fot: Triathlon Lenshan

Tomasz Maksymowicz Mistrzem Świata 3x IM. W niemieckim Lensahn zakończyła się rywalizacja w ramach mistrzostw świata na dystansie potrójnego Ironmana.

Rekord na Pływaniu

Maksymowicz z nowym pływackim rekordem w Lensahn! Pokonał 11,4 kilometra w czasie 2:39:25! Klupczyński również świetnie, z czasem 2:57:32.

Rowerowy Maraton

Tomasz Maksymowicz był pierwszym zawodnikiem, który zakończył jazdę na rowerze, zajmując 17 godzin i 2 minuty. Klupczyński również świetnie, z czasem około 18 godzin.

🏃‍♂️ Tomasz Maksymowicz Bieg Ku Zwycięstwu

Maksymowicz pewnie biegnie po mistrzostwo, pokonując 98 okrążeń i kończąc wyścig w czasie 35:29:22. Jest najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata 3x Ironman w Lensahn! 😢 🏆🏆🏆

Trudności w trakcie zawodów

Nie wszystko poszło gładko. Piotr Klupczyński musiał się wycofać, podkreślając, że dystans 3x Ironman jest „okrutny”. Ale nie poddaje się i zamierza podjąć kolejną próbę w przyszłości.

Format Wydarzenia

Triple Ironman to trzykrotna odległość standardowego wyścigu Ironman. Zawodnicy muszą ukończyć:

  • 11,4 km pływania
  • 540 km jazdy na rowerze
  • 126,6 km biegu

Wszystko to musi zostać ukończone w określonym czasie, często w ciągu 60 godzin.

Lokalizacja

Lensahn jest małą miejscowością w Niemczech, która gości zawody Triple Ironman od wielu lat. Trasa jest zaprojektowana tak, aby zawodnicy mogli cieszyć się pięknem okolicznej przyrody podczas wyścigu.

Historia

Zawody Triple Ironman w Lensahn są częścią serii wyścigów Ultra Triathlon. Wydarzenie to zyskało reputację jednego z najtrudniejszych wyścigów triathlonowych na świecie.

Uczestnicy

Zawody przyciągają zarówno profesjonalnych triathlonistów, jak i amatorów, którzy chcą przetestować swoje granice wytrzymałości. Uczestnictwo w takim wydarzeniu wymaga intensywnego treningu i doskonałej kondycji fizycznej.

Podsumowanie

MŚ 3x Ironman Lensahn to wyjątkowy wyścig, który przyniósł Polakom sukces i rekord. Tomasz został mistrzem świata, a inni zawodnicy również walczyli dzielnie. To inspirujące wydarzenie, które pokazuje, że polski triathlon ma się świetnie! Pełne wyniki na stronie Triathlon Lensahn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *