Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

3x Ironman Triathlon Lensahn Mistrzostwa Świata

3x Ironman w Lensahn
3x Ironman w Lensahn

3x Ironman Triathlon Lensahn. W niemieckim Lensahn zaczęły się Mistrzostwa Świata na dystansie potrójnego Ironmana. Zawody zaplanowany od 24-29 Lipca 2023. Wśród zawodników znalazło się kilku reprezentantów Polski, którzy doskonale rozpoczęli rywalizację. Tomasz Maksymowicz ustanowił nowy rekord na pływaniu, pokonując dystans 11,4 kilometra w czasie 2:39:25. Jako drugi z wody wyszedł Piotr Klupczyński, który pokonał ten sam dystans w czasie 2:57:32.

Trasa pełna wyzwań 3x Ironman Triathlon Lensahn

Zawodnicy, którzy stanęli na linii startu, mają do pokonania 11,4 km pływania, 540 kilometrów roweru, a także 126,6 km biegu. Łączny czas na ukończenie zawodów wynosił maksymalnie 54 godziny. Trasa rowerowa jest szczególnie wymagająca, otwarta dla ruchu samochodowego i nieoświetlona.

Dystans Tripple IRONMAN

  • Pływanie: 11,4 km
  • Jazda na rowerze: 540 km
  • Bieg: 126,6 km

Pływanie odbywa się na zewnętrznym basenie w Lensahn, gdzie zawodnicy muszą pokonać łącznie 228 torów o długości 50 m każdy. Trasa rowerowa to około 8-kilometrowa trasa z punktem zwrotnym, którą uczestnicy muszą pokonać 68 razy. Bieg to obwód o długości 1,3 km, który jest pokonywany 98 razy.

Polacy na starcie

Na starcie stanęło około 50 zawodników, w tym 8 Polaków. W Lensahn do rywalizacji stanęli Tomasz Lus, Przemysław Koch, Szymon Brzęk, Mateusz Wróbel, Michał Nagów, Piotr Klupczyński, Tomasz Maksymowicz oraz Piotr Młynarczyk. Przed zawodami Klupczyński nie ukrywał, że jedzie wygrać i chce osiągnąć czas w granicach rekordu świata, który wynosi obecnie 30:48:57 i należy do Roberta Karasia.

30 edycja imprezy 3x Ironman Triathlon Lensahn

3xIM

To już 30 edycja imprezy Triple Ultra Triathlon Lensahn. Wydarzenie to przyciąga co roku najlepszych triathlonistów z całego świata, którzy chcą zmierzyć się z trudnościami tego wyścigu.

Rekordy na dystansie 3x Ironman Triathlon

Polski zawodnik Robert Karas jest aktualnym rekordzistą Triathlonu 3x Ironman. Karaś ukończył go w czasie 30 godzin, 48 minut i 57 sekund w 2018 roku. Rekordzistką wśród kobiet jest Mareile Hertel. Hertel ukończyła wyścig w czasie 37 godzin, 18 minut i 17 sekund w 2019 roku.

Wsparcie podczas wyścigu

Warto zauważyć, że w każdej z trzech dyscyplin, zawodnicy mogą mieć przy sobie opiekunów. Support może oferować napoje, jedzenie, odzież oraz pomoc w naprawach podczas wyścigu.

Dodatkowe wydarzenia

Oprócz głównego wydarzenia, organizatorzy oferują również pierwszy Double Ultra Triathlon w Lensahn. Zawody obejmują podwójny dystans Ironmana, oraz 24-godzinny bieg jako część programu towarzyszącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *