Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Alicja Pyszka-Bazan: nowy rekord świata 2x Ironman

Alicja Pyszka-Bazan w Bretzel Triathlon

Alicja Pyszka-Bazan, polska triathlonistka, ustanowiła nowy rekord świata na dystansie 2x Ironman podczas zawodów Bretzel Ultra Tri w Colmar we Francji. Jej wynik 23:12:02 to nowy rekord świata kobiet na tym dystansie.

Przygotowania do zawodów

Decyzja o udziale Alicji Pyszki-Bazan w zawodach na dystansie 2x Ironman była stosunkowo spontaniczna. Pomysł narodził się w kwietniu, kiedy to Alicja była w Alicante w Hiszpanii razem z Robertem Karasiem, który namówił ją do spróbowania startu w Ultra Triathlonie.

Trasa zawodów

Zawodnicy mieli do pokonania 7.6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84,4 km biegu. Trasa zawodów była wyjątkowo wymagająca, a warunki pogodowe podczas wyścigu były trudne. Pomimo to, Pyszka-Bazan pokazała niezwykłą wytrzymałość i determinację, co pozwoliło jej na ustanowienie nowego rekordu świata.

Początek zawodów

Zawody Bretzel Ultra Tri rozpoczęły się kilka dni temu we francuskim Colmar. Grupa Polaków, w tym Alicja Pyszka-Bazan i Mateusz Wiśniewski, udała się tam, aby wziąć udział. Wiśniewski poprawił rekord świata na dystansie 3x Ironman one per day (jeden dziennie).

Przebieg zawodów

Pyszka-Bazan zaczęła zawody z impetem, uzyskując najlepszy czas na dystansie 7,6 km pływania wynoszący 1:49:42. Nie zwalniała tempa również podczas części rowerowej. Przejechanie dystansu 360 kilometrów zajęło jej 11:14:43. Na koniec, mimo trudnej pogody (nad Colmar rozpętała się burza), Pyszka-Bazan ukończyła 84,4 km biegu, uzyskując fenomenalny czas 23:12:02. To nowy rekord świata kobiet na dystansie podwójnego Ironmana!

Inni Polacy na zawodach

Na starcie dystansu podwójnego Ironmana w Colmar stawili się również Tomasz Kmuk, Zbigniew Biskup, Marcin Kompa oraz Marek Czapran. Na dystansie potrójnego Ironmana wystartowała Ewa Lalik-Trzetrzelewska. Tomasz Kmuk zakończył zawody na drugim miejscu z czasem 25:06:08.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *