Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Andrew Messick, CEO IRONMAN Group przechodzi na emeryturę

Andrew Messick, CEO IRONMAN Group
Andrew Messick, CEO IRONMAN Group

Andrew Messick, prezes i CEO IRONMAN Group, ogłosił swoje plany na emeryturę po 12 latach pełnienia tych funkcji. Mimo przejścia na emeryturę, Messick pozostanie udziałowcem i członkiem Rady Dyrektorów po rekrutacji i mianowaniu nowego CEO.

Sukcesy pod przywództwem Messicka

Andrew Messick przekształcił IRONMAN w największego organizatora masowych imprez sportowych na świecie. Firma rozszerzyła swoją działalność na różne dyscypliny. Wśród nich są biegi szosowe i górskie, kolarstwo szosowe i górskie oraz cyfrowe platformy treningowe. Messick kierował firmą przez ponad dekadę. W tym czasie współpracował z różnymi grupami właścicielskimi. Ostatecznie, 21 lipca 2020 roku, firma nawiązała partnerstwo z Advance i Orkila Capital. Są to właściciele zorientowani na długoterminową współpracę.

Wyzwania i sukcesy CEO IRONMAN

Messick musiał stawić czoła wielu wyzwaniom, w tym globalnej pandemii COVID-19 i tragicznej śmierci operatora motocykla podczas IRONMAN Hamburg w zeszłym miesiącu. Mimo to, Messick wyraził swoją wdzięczność za wsparcie ze strony swojego zespołu, partnerów i społeczności sportowców.

Przyszłość IRONMAN Group

Andrew Messick zasilił IRONMAN Group w 2011 roku. Pod jego przewodnictwem, firma zorganizowała setki wydarzeń rocznie w ponad 50 krajach. IRONMAN i IRONMAN 70.3 to kluczowe serie triathlonów firmy. Firma nabyła i rozwijała także inne marki. Wśród nich są UTMB World Series i Rock ‘n’ Roll Running Series. Do portfolio dołączyły również Epic Series – wydarzenia związane z kolarstwem górskim. Firma jest również odpowiedzialna za Standard Chartered Singapore Marathon. Dodatkowo, stworzyła cyfrową platformę kolarską FulGaz.

Wpływ CEO IRONMAN na IRONMAN Group

Przed dołączeniem do IRONMAN Group w 2011 roku, Messick był prezesem AEG Sports, gdzie odgrywał kluczową rolę dla jego drużyn sportowych i właściwości, w tym Amgen Tour of California, Bay to Breakers foot race, Euroleague Basketball i AEG China. Jego miłość do sportów wytrzymałościowych odegrała kluczową rolę w decyzji o dołączeniu do IRONMAN Group jako CEO w 2011 roku.

Podsumowanie

Podczas 12-letniej kadencji Messicka, IRONMAN Group zdecydowanie się rozwinęła. W tym czasie IRONMAN wzrósł z 25 do 44 wyścigów na całym świecie. IRONMAN 70.3 skoczył z 54 do 124 wyścigów. Te imponujące liczby pokazują, że zarejestrowana liczba uczestników w pierwszym przypadku wzrosła z około 52 000 do ponad 95 000, a w przypadku 70.3 liczby te wzrosły z 85 000 do 200 000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *