Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Awans Agnieszki Jerzyk w rankingu PTO

Agnieszka Jerzyk
Agnieszka Jerzyk

Agnieszka Jerzyk, znana polska triathlonistka, zrobiła ogromny skok w rankingu Professional Triathletes Organisation (PTO), awansując o ponad 100 pozycji. Ten niezwykły awans był możliwy dzięki jej wybitnym osiągnięciom w ostatnich zawodach.

Agnieszka Jerzyk PTO – wzrost o 116 miejsc

Jerzyk zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy IRONMAN we Frankfurcie, co pozwoliło jej skompletować trzeci wynik potrzebny do wyższego sklasyfikowania w rankingu PTO. Ten wynik przyniósł jej 80,58 punktów, co pozwoliło jej przeskoczyć aż o 116 pozycji, lądując na 57. miejscu w rankingu.

Wcześniej, Jerzyk zdobyła 69,39 punktów za zajęcie drugiego miejsca podczas Challenge Gdańsk. W listopadzie poprzedniego roku zajęła 7. miejsce w IRONMAN Izrael, za co otrzymała niecałe 60 punktów.

Agnieszka Jerzyk PTO
Agnieszka Jerzyk PTO – 57 miejsce (awans o 116 pozycji)

Oprócz Agnieszki Jerzyki, również Ewa Komender zanotowała wzrost w rankingu o 21 pozycje. Pozostałe Polki, zanotowały nieznaczne spadki w rankingu.

Co daje ranking PTO ?

Pod koniec sezonu, najlepsza setka zawodników rankingu PTO otrzyma 1.000.000$ do podziału. Punktacja zawodników w danym wyścigu oparta jest na poziomie wyścigu (tzw. SOF), zajętym miejscu, obsadzie wyścigu oraz czasie ukończenia. Więcej o rankingu PTO. Punkty będą przydzielane na podstawie pozycji wyścigu, uwzględniając siłę pola startowego i wyniki czasowe. System uwzględnia również premię dla najlepszego pełnodystansowego wyniku rankingu. 

Kluczowe punkty

Agnieszka Jerzyk zrobiła ogromny skok w rankingu PTO, awansując o ponad 100 pozycji. Ten awans był możliwy dzięki jej wybitnym osiągnięciom w ostatnich zawodach, w tym trzecim miejscu w mistrzostwach Europy IRONMAN we Frankfurcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *