Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Bielawa Cross Triathlon 2023: Wyniki Mistrzostw Polski

Bielawa Cross Triathlon wyniki
Bielawa Cross Triathlon wyniki / fot. Facebook Bielawa Cross Triathlon

Błoto, deszcz i śliska trasa – takie warunki czekały uczestników Bielawa Cross Triathlon, który był jednocześnie crosstriathlonowymi mistrzostwami Polski. W Bielawie na Przedgórzu Sudeckim ponad setka zawodników rywalizowała w trudnych warunkach. Triathloniści mieli do pokonania 750 metrami pływania, 22 kilometrami trasy rowerowej oraz 5 kilometrami biegu wokół Jeziora Bielawskiego.

Dominacja Dańkowskiego

Dominik Dańkowski, po świetnym starcie w części pływackiej, kontynuował swoją dominację na trasie rowerowej. Następnie pewnie prowadził w biegu, zdobywając złoty medal z czasem 1:28:29. Za nim na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Iwański z czasem 1:31:58. Trzecie miejsce przypadło Janowi Chrzanowskiemu, który ukończył rywalizację w czasie 1:36:02.

Bielawa Cross Triathlon Wyniki Kobiet

W rywalizacji kobiet Anna Wer pokazała swoją klasę, zwłaszcza na trasie rowerowej. Mimo że nie była pierwsza po części pływackiej, zdołała odrobić straty i zdobyć złoty medal z czasem 1:52:36. Drugie miejsce zajęła Klaudia Petters z czasem 1:54:09, a trzecie miejsce przypadło Katarzynie Galewicz, która ukończyła zawody w czasie 1:56:28.

Podsumowanie

Bielawa Cross Triathlon był prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich uczestników, ale zarówno Dominik Dańkowski, jak i Anna Wer udowodnili, że są godnymi mistrzami Polski w crosstriathlonie. Ich determinacja i umiejętności były kluczem do sukcesu w tych trudnych warunkach. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w tej rywalizacji!