Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Castle Triathlon Malbork: Mistrzostwa Polski w Aquabike

Aquabike Mistrzostwa Polski Castle Triathlon Malbork
Aquabike Mistrzostwa Polski Castle Triathlon Malbork / fot. Radoslaw Konczynski

3 września w Malborku odbyły się zawody Castle Triathlon, podczas których rozegrano również mistrzostwa Polski w aquabike. Zawodnicy Aquabike ścigali się na dystansie długim czyli 3,8km pływania oraz 180 jazdy na rowerze.

Mistrz Polski Castle Triathlon Malbork Aquabike

Marek Markowski okazał się najszybszym zawodnikiem wśród mężczyzn, przekraczając linię mety z imponującym czasem 05:40:12. Tuż za nim, z czasem 05:48:21, uplasował się Adam Ogłoblin, zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Rafał Korulczyk, z czasem 05:52:46, zajął trzecie miejsce. Jego żona, Aleksandra Korulczyk, została mistrzynią Polski z czasem 06:18:15. Dodatkowo ich córka triumfowała w zawodach dla dzieci dzień wcześniej.

Rywalizacja kobiet podczas Aquabike

W rywalizacji kobiet, oprócz Aleksandry Korulczyk, na podium stanęły również Monika Chodyna (06:20:00) oraz Aleksandra Wiertelak (06:34:29). Aleksandra Korulczyk podzieliła się swoimi wrażeniami z zawodów na mediach społecznościowych, mówiąc: “To był mega fajny start! Nie było łatwo, ale miałam taką frajdę z wchodzenia do strefy zmian o tej 5 [godzinie] kiedy było ciemno, wchodzenia do Nogatu o 6 i pływania przy wschodzie słońca”.

Zawody Castle Triathlon Malbork dostarczyły mnóstwo emocji i niezapomnianych chwil dla zarówno zawodników, jak i kibiców. Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów.

Aquabike: pływanie i kolarstwo

Aquabike to dyscyplina sportowa, będąca połączeniem dwóch etapów triathlonu: pływania i jazdy na rowerze. Zawodnicy rywalizują w tych dwóch konkurencjach, pomijając bieg, który jest tradycyjnie trzecim etapem triathlonu. Aquabike cieszy się popularnością wśród tych, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w biegu, ale pragną doświadczyć wyzwań i emocji związanych z wielodyscyplinową rywalizacją. Dyscyplina ta oferuje intensywne wyzwanie kondycyjne, jednocześnie redukując obciążenie dla stawów, które może wystąpić podczas biegu. Coraz częściej organizatorzy zawodów triathlonowych, decydują się na dodanie Aquabike.