Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

IRONMAN Hamburg: Denis Chevrot Mistrzem Europy IRONMAN

Ironman Hamburg

Denis Chevrot, triathlonista z Francji, zdobył tytuł Mistrza Europy Ironman Hamburg. Pokonał Jana Frodeno, faworyta do zwycięstwa. Tragiczny wypadek podczas etapu kolarskiego przyćmił jednak świętowanie. Motocyklista z organizacji zderzył się z rowerzystą i zmarł.

Frodeno pierwszy po pływaniu

Jan Frodeno rozpoczął wyścig dobrze, wychodząc z wody jako pierwszy po 46:35 minutach. Duża grupa faworytów podążała za nim. Na rowerze wyłoniła się prowadząca grupa dziewięciu mężczyzn. Wśród nich byli Frodeno, Chevrot, Kristian Hogenhaug, Josh Amberger, Jesper Svensson, Florian Angert, Pieter Heemeryck, Robert Kallin i Finn Grosse-Freese. Hogenhaug przyspieszył w drugiej połowie etapu kolarskiego, prowadząc solo. Po powrocie do T2, były zwycięzca Challenge Almere-Amsterdam miał ponad dwie minuty przewagi nad Frodeno, Kallinem, Svenssonem i Heemeryckiem. Chevrot podążał za nimi z przewagą ponad trzech minut.

Podczas biegu Frodeno i Heemeryck szybko wyszli na prowadzenie. Dołączyli do Hogenhauga po zaledwie dziesięciu kilometrach. Chevrot szybko się zbliżał, będąc na czwartym miejscu, tylko minutę i pół za nimi. Frodeno objął prowadzenie w wyścigu, powoli odskakując od Heemerycka. Chevrot biegł jednak zdecydowanie najlepiej. Najpierw dogonił Heemerycka, a po 25 kilometrach minął również Frodeno.

Ironman Hamburg dla Chevrot’a

Chevrot biegł do zwycięstwa w Ironman Hamburg. Zrobił to w błyskawicznym czasie 7:26:21. W ostatnich trzech kilometrach rozpoczęła się emocjonująca walka o srebrny, brązowy i czekoladowy medal. Frodeno, Heemeryck i Hogenhaug biegli w odstępie dwudziestu sekund od siebie. Heemeryck okazał się najszybszy, kończąc na drugim miejscu w czasie 7:31:01. Hogenhaug zdobył brąz w czasie 7:31:12, pozostawiając Frodeno tuż za podium.

Starty Polaków

Piotr Prejs zajął 10 miejsce w kategorii M45-49. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę liczbę startujących zawodników.

Sukcesy polskich kobiet

Polki również spisały się dobrze. W kategorii wiekowej K45-49 Monika Witek uplasowała się na 3 miejscu, a Katarzyna Kopaczewska na 4.

Wyniki w innych kategoriach męskich

Reprezentacja Polski w kategorii męskiej również odniosła sukcesy. W kategorii M40-44 Mateusz Nocoń i Rafał Szczepaniak zajęli odpowiednio 23 i 24 miejsce. Wojciech Polesiak w kategorii M35-39 zajął 25 miejsce.

Rozwój triathlonu w Polsce

Wyniki te pokazują, że triathlon w Polsce jest coraz bardziej popularny i dynamicznie się rozwija. Determinacja i profesjonalizm polskich amatorów są szczególnie godne podkreślenia.