Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Duathlonowe Mistrzostwa Polski Rumia 2023

Duathlonowe Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim w Rumi wywołały olbrzymie zainteresowanie i przyciągnęły do startu kilkuset zawodników. Przez trzy godziny trwały zmagania, a najlepsi w klasie elity okazali się Marta Łagownik i Kamil Kulik. Organizatorzy VII edycji Lotto Duathlon Energy Rumia zadbali o zróżnicowanie poziomu trudności tras i zapewnili szansę na zmaganie się zarówno zawodnikom z grupy elity, jak i age grouperom.

Marta Łagownik obroniła tytuł mistrzyni Polski.

Rywalizacja, w której wykorzystano konwencję z draftingiem, składała się z 5 kilometrów biegu, 21,2 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu. Wśród pań faworytką była Marta Łagownik, która zdobywała tytuł mistrzyni Polski w latach 2018, 2017, 2021 oraz 2022. Zawodniczka zapowiedziała, że startuje z wolną głową i szerokim uśmiechem na twarzy. Faktycznie, w pierwszej części wyścigu uzyskała przewagę nad rywalkami, którą powiększała aż do mety, gdzie przybiegła z czasem 01:03:16. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Sudak (1:05:08), a trzecie miejsce zajęła Joanna Woźniak (1:06:06). W kategorii U23 mistrzynią Polski została Magdalena Sudak, natomiast wśród juniorek pierwsze miejsce zajęła Maja Wąsik.

Kamil Kulik mistrzem Polski mężczyzn.

Równie interesująco przebiegła rywalizacja mężczyzn, w której zwyciężył Kamil Kulik, uzyskując czas 00:55:57. Jakub Gajda dotarł na metę tuż za nim, zdobywając złoty medal w kategorii juniorów (00:56:03). Trzecie miejsce zajął Wojciech Kopyciński, uzyskując czas 00:58:35. Kulik został również mistrzem Polski U23.

Pełne wyniki na stronie timerecords.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *