Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Enea Bydgoszcz Triathlon wyniki 1/8 IM

Bydgoszcz Triathlon wyniki

Enea Bydgoszcz Triathlon wyniki. Tomasz Marcinek, po zwycięstwie w sobotę na dystansie 1/4 Ironman, zdecydował się na start w niedzielę na dystansie 1/8 Ironman. Okazał się najlepszy, zaliczając kolejny udany start w Enea Bydgoszcz Triathlon.

Męska rywalizacja

Marcinek, mimo mocnej konkurencji w postaci Łukasza Kriegera, Tomasza Słupika czy Jakuba Sawiełajca, już po pływaniu znalazł się w czołówce. Objął prowadzenie po 10 kilometrach etapu kolarskiego i nie dał się już dogonić, kończąc wyścig z czasem 53:30. Drugie miejsce zajął Łukasz Krieger (54:32), a trzecie – Michał Marciniak (54:56).

Bydgoszcz Triathlon wyniki kobiet

Wśród kobiet, Angelika Kowalska zanotowała bardzo dobry wyścig, kończąc go jako pierwsza z czasem 1:01:57. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Bańbor (1:02:15), a trzecie – Martyna Lewandowska (1:02:17).

Podsumowanie

Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie, które przyciąga zarówno doświadczonych triathlonistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. W tym roku, na dystansie 1/8 Ironman, zwyciężyli Tomasz Marcinek i Angelika Kowalska, pokazując swoje umiejętności i determinację. Marcinek, zwycięzca na dystansie 1/4 Ironman, pokazał swoją wszechstronność i siłę, zdobywając drugie zwycięstwo w ciągu jednego weekendu.