Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 70.3 Poznań: Agnieszka Jerzyk trzecia

IRONMAN 70.3 Poznań wyniki
IRONMAN 70.3 Poznań / fot. https://www.facebook.com/ironmantriPL

Wyniki IRONMAN 70.3 Poznań 2023. Zwyciężył Niemiec Wilhelm Hirsch a wśród kobiet Leonie Konczalla również z Niemiec. Doświadczona Agnieszka Jerzyk zdobyła brązowy medal w kategorii PRO, a najlepsi Panowie zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce.

Agnieszka Jerzyk na podium w kategorii PRO

Polka dała niesamowity popis umiejętności w kategorii zawodników PRO. Z czasem 4:13:42 zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie Leonie Konczalli z Niemiec i Elisabett Curridori z Włoch.

W kategorii mężczyzn Tomasz Brembor przez większość wyścigu utrzymywał się w czołówce. Ostatecznie zajął siódme miejsce z czasem 03:44:24. Niemiec Wilhelm Hirsch triumfował z czasem 3:36:17, a tuż za nim uplasował się jego rodak, Christoph Mattner.

IRONMAN 70.3 Poznań wyniki AG

Jacek Krawczyk, niedawny mistrz świata IRONMAN 70.3 w Lahti w AG, postanowił wystartować w Poznaniu “tylko dla przyjemności”. Jednak jego wynik był wszystkim, tylko nie przypadkowy. Z czasem 3:45:28 przekroczył linię mety jako pierwszy, zostawiając za sobą drugiego zawodnika, Ludovica Roussele, o ponad 11 minut. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Skórnickiemu, który z radością świętował swoje pierwsze przełamanie bariery 4 godzin na dystansie 70.3. Jacek Krawczyk zajął ostatecznie 8 miejsce wśród wszystkich zawodników!

W kategorii amatorów najszybsza okazała się Martyna Lewandowska z czasem 4:31:24. Drugie miejsce zajęła Patrycja Jasińska, a trzecie przypadło Niemce Lisie Femerling. Pełne wyniki dla wszystkich kategorii na stronie IRONMAN.

Podsumowanie zawodów triathlonowych w Poznaniu

Zawody IRONMAN 70.3 w Poznaniu były prawdziwym świętem dla miłośników triathlonu. Świetna organizacja i kibice na trasie to gwarancja udanej imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *