Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Ironman 70.3 Warsaw: Wyniki PRO

IRONMAN Warsaw 70.3

Kacper Stępniak, członek zespołu Pho3nix GVT Team, zwyciężył w trzeciej edycji Citi Handlowy Ironman 70.3 Warsaw. Wśród zawodników PRO, na których polscy kibice mocno liczyli, znalazł się również Robert Wilkowiecki, który zajął finalnie 3. miejsce. Wśród najgroźniejszych rywali Wilkowieckiego i Stępniaka znaleźli się m.in. Tomasz Brembor, Piotr Ławicki oraz Duńczyk Miki Taagholt.

Dobre pływanie Polaków

Jorgen Gundersen był pierwszym zawodnikiem, który wyszedł z wody, z czasem 24:17. Robert Wilkowiecki był tuż za nim, z różnicą 9 sekund, a Kacper Stępniak stracił do Gundersena 27 sekund. Tomasz Brembor zajął piąte miejsce, a Piotr Ławicki, z czasem 29:28, zajął 15. miejsce.

Prowadzenie Stępniaka

Na pierwszych kilometrach etapu kolarskiego, to Kacper Stępniak objął prowadzenie. Udało mu się zbudować ponad 6 minut przewagi nad innymi zawodnikami, w tym Wilkowieckim, Bremborem i Taagholtem. Mimo że jego przewaga na etapie biegu zaczęła się kurczyć, Stępniak utrzymał prowadzenie i ostatecznie wbiegł na metę z czasem 3:37:41. Piotr Ławicki zakończył zawody na 8. miejscu z czasem 3:48:56. Tomasz Brembor nie ukończył zawodów.

Rywalizacja kobiet

W wyścigu kobiet PRO, zwycięstwo przypadło Lucy Buckingham. Brytyjka wbiegła na metę z czasem 4:04:34, wyprzedzając Lottie Lucas o 4:36. Trzecie miejsce należało do Justine Guerard, a na piątym miejscu wyścig skończyła Maria Cześnik.