Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Ironman Cozumel 2023: Robert Wilkowiecki na podium

IRONMAN Cozumel 2023 Robert Wilkowiecki
IRONMAN Cozumel 2023 Robert Wilkowiecki / fot. Facebook Robert Wilkowiecki

Ironman Cozumel 2023 zakończył się spektakularnym zwycięstwem Francuza Leona Chevaliera, Robert Wilkowiecki na trzecim miejscu. Wyścig, który przekształcono w duatlon z powodu złych warunków pogodowych, był również ostatnim w karierze byłego mistrza świata Ironmana, Sebastiana Kienle z Niemiec, który zajął czwarte miejsce.

Walka na Trasie

Chevalier i Kienle szybko wyłonili się jako główni rywale, ale to Chevalier zdominował ostatnią część wyścigu rowerowego. Przed biegiem miał już ponad trzy minuty przewagi nad Chrisem Leifermanem z USA, który wyprzedził Kienle i Camerona Wurfa z Australii.

Decydujący Bieg

Na trasie biegowej Chevalier utrzymał swoją przewagę, kończąc maraton w czasie 2:42 i wygrywając z ponad dziewięciominutową przewagą nad Leifermanem. Kienle, mimo ambitnej walki, stracił miejsce na podium na rzecz Roberta Wilkowieckiego. Robert zapewnił sobie tym samym slot na Mistrzostwa Świata IRONMAN 2024.

Sprzęt triathlonowy w ofercie Black Week na Amazon.pl

Triumf Frades wśród Kobiet

W wyścigu kobiet Gurutze Frades z Hiszpanii obroniła tytuł, wyprzedzając Svenję Thoes z Niemiec i Marlene Helen de Boer z Holandii. Frades zaimponowała biegiem, odwracając losy wyścigu i wygrywając z prawie siedmiominutową przewagą.

IRONMAN Cozumel wyniki Robert Wilkowiecki na podium:

 • Mężczyźni:
  1. Leon Chevalier (FRA) – 6:42:31
  2. Chris Leiferman (USA) – 6:52:01
  3. Robert Wilkowiecki (POL) – 6:54:27
 • Kobiety:
  1. Gurutze Frades (ESP) – 7:36:10
  2. Svenja Thoes (GER) – 7:43:03
  3. Marlene Helen de Boer (NED) – 7:57:02

Ironman Cozumel 2023 był wydarzeniem pełnym emocji i niezapomnianych momentów, zarówno dla zawodników, jak i fanów triatlonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *