Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN Włochy Emilia-Romagna 2023: Świetne starty Polaków

IRONMAN Włochy Emilia-Romagna 2023
IRONMAN Włochy Emilia-Romagna 2023

W zapierającym dech w piersiach pokazie wytrzymałości, IRONMAN Włochy Emilia-Romagna 2023 przyniósł niespodziankę. Belg Stenn Goetstouwers, niczym wulkan, wybuchł energią i zdobył pierwsze miejsce. Tymczasem David McNamee, szkocki gigant, musiał zadowolić się srebrem.

McNamee, gwiazda w wieku 35 lat z dwoma miejscami na podium w Kona, miał wielkie plany. Nie startował w Mistrzostwach Świata IRONMAN 2023 w Nicei, ale miał zamiar zakończyć rok sukcesem we Włoszech. I choć włożył w to całe serce, Goetstouwers był dzisiaj nie do pokonania.

Miłosz Sowiński zajął 5. miejsce w kategorii PRO, a Joanna Sołtysiak wygrała rywalizację w swojej grupie wiekowej.

IRONMAN Włochy Emilia-Romagna – Walka na Sekundy podczas pływania

Woda była lodowata, a emocje gorące. Gdy sześciu mężczyzn opuszczało wodę, różnica między nimi była zaledwie 14 sekund. Włoch Mattia Ceccarelli prowadził, ale reszta była tuż za nim. McNamee był piąty, a Goetstouwers? Ósmy. Czy ktokolwiek mógł przewidzieć, co będzie dalej?

Biking Leg – Król Gór to Olij

McNamee na chwilę wysunął się na prowadzenie, ale to krótkotrwałe zwycięstwo. Niesamowity Holender Tristan Olij zaskoczył wszystkich, ustanawiając rekord trasy. Ale Goetstouwers nie spał – jego niesamowite tempo na rowerze przyniosło mu trzecie miejsce.

Maraton – Finałowe Starcie

Olij utrzymywał prowadzenie, ale Goetstouwers, jak samuraj, wyciął drogę do zwycięstwa. McNamee, niczym lew, walczył, gonił, nie odpuszczał. Gdy dystans między nimi zmniejszał się, serce biło mi mocniej.

Ale ten dzień należał do Goetstouwersa. Belg triumfował, ustanawiając rekord trasy. McNamee, choć zasłużenie, musiał zadowolić się drugim miejscem. A za nimi Henrik Goesch z Finlandii.

Wyniki Końcowe – IRONMAN Włochy Emilia-Romagna 2023 PRO Man

Kategoria Pro Mężczyzn

  1. Stenn Goetstouwers (BEL) – 7:42:29
  2. David McNamee (GBR) – 7:43:15
  3. Henrik Goesch (FIN) – 7:45:08
  4. Finn Große-Freese (GER) – 7:48:27
  5. Milosz Sowinski (POL) – 7:48:56

Joanna Sołtysiak świetnie w rywalizacji AG

Innym niezapomnianym momentem zawodów było fenomenalne zwycięstwo Joanny Sołtysiak. Zawodniczka, która niedawno odniosła triumf w MŚ 70.3 IRONMAN Lahti w kategorii K30-34, błyskawicznie zdobyła przewagę na trasie rowerowej. Jej ambicje były wyższe niż zwykłe zwycięstwo w swojej kategorii – miała na celowniku osiągnięcie najlepszego czasu wśród wszystkich uczestniczek age-group.

Nie było zmiłuj dla rywalek. Sołtysiak nie tylko prowadziła wyścig, ale również rozszerzała przewagę z każdym kolejnym kilometrem. Kiedy przeszła na bieg, miała już ponad 9 minut przewagi nad swoją najbliższą konkurentką. Jej ostateczny czas, 8:55:22, to nieoficjalny rekord świata w kategorii age-group!

Na mecie Sołtysiak mogła świętować ogromne zwycięstwo, z przewagą ponad 20 minut nad drugą zawodniczką w kategorii AG, Janette Dommer, która osiągnęła czas 9:16:17. Trzecie miejsce zajęła Denise Hiemann z czasem 9:29:28.

Najlepsze zawodniczki kategorii OPEN AG w IRONMAN Italy:

  1. Joanna Sołtysiak – 8:55:22
  2. Janette Dommer – 9:16:17
  3. Denise Hiemann – 9:29:28
  4. Gudrun Steiner – 9:32:23
  5. Satu Suuronen – 9:38:55

Tego dnia Włochy były świadkiem czegoś wyjątkowego. To nie była zwykła rywalizacja. To była bitwa, w której każdy zawodnik walczył z całego serca. I choć tylko jeden mógł zwyciężyć, wszyscy byli bohaterami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *