Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Jonas Deichmann: Wyzwanie 120 x Ironman w 120 dni

Jonas Deichmann Wyzwanie 120 x Ironman w 120 dni
Jonas Deichmann Wyzwanie 120 x Ironman w 120 dni

Jonas Deichmann, znany z niesamowitych wyczynów, podejmuje kolejne wyzwanie – 120 x ironman w 120 dni. Już wcześniej przemierzył USA biegiem i rowerem, pokonał trasę z Alaski do Ognistej Ziemi i ukończył triathlon dookoła świata w 14 miesięcy. Teraz stawia przed sobą nowy cel: ukończyć 120 Ironmanów w ciągu 120 kolejnych dni.

Niezwykła wytrzymałość i determinacja

Deichmann rozpocznie swoją “Challenge 120” 9 maja. Każdego dnia będzie pokonywał dystans składający się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu. W sumie, w ciągu czterech miesięcy, przepłynie 456 km, przejedzie na rowerze 21 000 km i przebiegnie 5063 km. Wybór miejsca na ten niezwykły wyczyn padł na Roth w Mittelfranken, znane z największych na świecie zawodów triathlonowych na długim dystansie.

Wyzwanie i wsparcie

Deichmann nie obawia się monotonii. Spodziewa się, że dołączą do niego inni uczestnicy, gotowi wspierać go w tej próbie sił. Jego celem jest nie tylko ukończenie wyzwania, ale również zachęcenie innych do aktywności fizycznej, niezależnie od preferowanej dyscypliny. Dodatkowo, dąży do pobicia rekordu świata Brytyjczyka Seana Conwaya, który ukończył 105 Ironmanów w 105 dni.

Jonas Deichmann: 120 x Ironman w 120 dni – Szczytny Cel i zbieranie funduszy

Projekt Deichmanna ma również szczytny cel – zbieranie funduszy na rzecz młodzieżowej straży pożarnej w Roth oraz fundacji Laureus Sport for Good. Przygotowania do wyzwania trwają od początku stycznia, obejmując treningi w Portugalii, Hiszpanii i Austrii. Deichmann jest świadomy, że nie ma miejsca na błędy czy przeszkody, takie jak złe warunki pogodowe czy drobne kontuzje. Musi ukończyć wyznaczony dystans każdego dnia, bez wyjątku.


Jonas Deichmann znów zadziwia świat swoją determinacją i wytrzymałością. Jego nowe wyzwanie, 120 Ironmanów w 120 dni, to nie tylko próba sił, ale również inspiracja dla innych i działanie na rzecz dobroczynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *