Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Jonny Brownlee drugi w Europejskich Mistrzostwach Triathlonu 2023

Jonny Brownlee, reprezentant Wielkiej Brytanii, zwiększył swoje szanse na czwarte igrzyska olimpijskie w Paryżu w przyszłym roku, zdobywając swoje pierwsze podium sezonu. Brownlee zajął drugie miejsce w Europejskich Mistrzostwach Triathlonu w Madrycie.

Zawody jako duathlon

Zawody zostały przekształcone w duathlon z powodu złej jakości wody, która uniemożliwiła pływanie. Brownlee od początku do końca był widoczny na trasie, prowadząc tempo w pierwszym biegu i jeździe na rowerze. W ostatnich kilometrach drugiego biegu dogonił go Hiszpan David Castro Fajardo.

Punkty zwrotne sezonu

Dla 33-letniego Brytyjczyka te zawody były punktem zwrotnym w dotychczas frustrującym sezonie. Brownlee ma nadzieję, że ten sukces będzie trampoliną do kolejnych triumfów w 2023 roku.

Adaptacja do warunków

Mimo że Brownlee wolałby, aby zawody były triathlonem, w wywiadzie po zawodach podkreślił, że jako triathloniści powinni być gotowi do adaptacji do różnych warunków.

Jonny Brownlee i wspomnienia z przeszłości

Przypominając sobie swoje ostatnie wyścigi przed Madrytem, Brownlee przyznał, że poprzedni weekend we Włoszech na WTCS Cagliari był dużym rozczarowaniem. Mimo solidnego treningu zimowego, wyniki nie były zadowalające.

Podsumowanie

Jonny Brownlee, reprezentując Wielką Brytanię, zajął drugie miejsce w Europejskich Mistrzostwach Triathlonu 2023 w Madrycie. Zawody zostały przekształcone w duathlon z powodu złej jakości wody. Mimo to Brownlee pokazał swoją siłę i zdolność do adaptacji, co daje mu nadzieję na przyszłe sukcesy.