Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Mirinda Carfrae przechodzi na sportową emeryturę

Mirinda Carfrae, jedna z najbardziej znanych na całym świecie triathlonistek, ogłosiła swoje przejście na sportową emeryturę. Nie oznacza to jednak, że Australijka całkowicie zrezygnowała z triathlonu. W ciągu swojej kariery Carfrae sześciokrotnie stawała na podium mistrzostw świata IRONMAN na Hawajach, gdzie trzy razy zdobywała tytuł mistrzyni świata, a także trzykrotnie zajmowała drugie miejsce i raz zdobyła brązowy medal.

Nadszedł odpowiedni czas

Mirinda Carfrae i jej partner, Tim O’Donnell, to jedna z najbardziej znanych par w świecie triathlonu. Oboje są profesjonalnymi zawodnikami o bogatej historii i portfelu osiągnięć.

Carfrae przyznaje, że myśl o sportowej emeryturze towarzyszyła jej już od dłuższego czasu. Po blisko dwóch dekadach udziału w triathlonie, mimo wciąż doskonałej formy i wyników, czuła, że czas, który poświęca swojemu sportowi, chciałaby poświęcić dzieciom. – Wydaje mi się, że to nadchodziło. Nie wkładałam wszystkiego w zeszłoroczne wyścigi. Nie wiedziałam, czy będę kontynuować je w tym roku. Wystartowałam w Santa Cruz [we wrześniu ubiegłego roku, gdzie zajęłam drugie miejsce] i zastanawiam się, czy to będzie mój ostatni wyścig – powiedziała Carfrae w filmiku na YouTube.

Kona stanowiła dla niej od dawna największy cel jako sportowca, jednak w trakcie tego wyjazdu odkryła nową rolę – kibica, z której czerpała radość. Wtedy też uznała, że może to być znak, aby zakończyć profesjonalną karierę. Kolejnego dnia podczas wyścigu kobiet Carfrae uświadomiła sobie, że jej przygoda z triathlonem była wyjątkowa. Przyznała, że czuje spokój, że odchodzi, mając pewność, że osiągnęła to, czego chciała.

– Cieszę się, że jestem dobra, szczęśliwa. Miałam wspaniałą karierę i z przyjemnością przechodzę na emeryturę. Chcę spędzić więcej czasu z rodziną i nie czuję, że muszę osiągnąć jeszcze coś w triathlonie jako profesjonalny sportowiec – powiedziała.

Trenerka przyszłych talentów

Doświadczenie płynące z przygody zawodowej Carfrae stanowi bezcenne źródło wiedzy dla przyszłych pokoleń. Zamiast rezygnować całkowicie z triathlonu, Australijka postanowiła pozostać zaangażowana w ten sport, tym razem w roli trenerki. Outside Magazine potwierdza, że Carfrae wciąż jest aktywnym uczestnikiem triathlonu, a jej doświadczenie może stanowić nieocenioną inspirację dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *