Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Lesley Paterson zdobywa Oscara

Lesley Paterson, pięciokrotna mistrzyni świata w triathlonie, udowodniła, że jej sukces nie zna granic. Ostatnio dołożyła do swojej listy wybitnych osiągnięć najważniejszą nagrodę filmową – Oscara. Współautorka scenariusza filmu „Na Zachodzie bez zmian” otrzymała aż 4 statuetki w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza ścieżka dźwiękowa, najlepsze zdjęcia oraz najlepsza scenografia. Lesley, niezłomnie dążąc do celu, powiedziała w jednym z wywiadów: „Chcę zdobyć Oscara za najlepszy scenariusz i najlepszy film jako producent. To niebotyczny cel, wiem. Ale mam to w dupie. Muszę to zdobyć!”.

Lesley Paterson, pięciokrotna mistrzyni świata w triathlonie, udowodniła, że jej umiejętności nie znają granic. Jej niedawny sukces w postaci najważniejszej nagrody filmowej – Oscara – to kolejny dowód na to, że Lesley potrafi osiągnąć wszystko, na co się zdecyduje. Produkcja „Na Zachodzie bez zmian”, której jest współautorką scenariusza, zdobyła aż 4 statuetki w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza ścieżka dźwiękowa, najlepsze zdjęcia oraz najlepsza scenografia. Lesley, udowadniając, że ma w sobie siłę i determinację do osiągania celów, powiedziała w jednym z wywiadów: „Chcę zdobyć Oscara za najlepszy scenariusz i najlepszy film jako producent. To niebotyczny cel, wiem. Ale mam to w dupie. Muszę to zdobyć!”. Swoim niedawnym sukcesem Lesley Paterson udowodniła, że potrafi osiągnąć wszystko, na co się zdecyduje.

Pasja i ciężka praca

Lesley Paterson jest jedną z najbardziej popularnych zawodniczek triathlonu offroadowego, trzykrotną mistrzynią Świata XTERRA na Maui oraz mistrzynią ITU Cross Triathlon w 2012 i 2018 roku. Działalność sportowa to jednak nie jedyny z jej zainteresowań – Lesley jest też pasjonatką kina i po ukończeniu studiów na kierunku angielski i dramat, rozpoczęła swoją karierę aktorską oraz założyła producencką firmę filmową.

W 2006 roku otrzymała prawa do adaptacji antywojennej powieści Ericha Marii Remarque’a „All Quiet on the Western Front”, polskiej wersji „Na Zachodzie bez zmian”. Nie było to jednak łatwe zadanie – prace nad ekranizacją trwały 16 lat. Paterson wspomina, że w międzyczasie startowała w zawodach triathlonu, łącząc swoją pasję z tworzeniem scenariusza, a zarobione pieniądze sfinansowały produkcję filmu. Jak sama mówi: „Przygotowując się do zawodów, wymyśliłam wiele scen. Na przykład scena na samym początku, kiedy mundury są zdejmowane z martwych żołnierzy, składane w bele i wysyłane na tyły, gdzie dziesiątki kobiet zmywają je z brudu i krwi, zaszywają dziury, by potem dać przekazać zestaw powołanym rekrutom. Wpadłam na to zaraz na początku jednego z etapów wyścigów”.

Lesley Paterson to wybitna sportowczyni, która może poszczycić się trzema tytułami Mistrzyni Świata XTERRA na Maui oraz Mistrzyni ITU Cross Triathlon, a także producentką filmową i reżyserką. Pasja do triathlonu nie stała jej na przeszkodzie w tworzeniu adaptacji antywojennej powieści Ericha Marii Remarque’a pod tytułem „Na Zachodzie bez zmian” – Lesley wykorzystała zarobione z zawodów środki, by sfinansować swoje przedsięwzięcie. Z wyścigów czerpała też inspiracje do stworzenia scenariusza – jak sama twierdzi, czasem pomysły na kolejne sceny przychodziły jej podczas przygotowań do startów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *