Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Lucy Gossage na Podium Spine Race 2024

Lucy Gossage na Podium Spine Race 2024
Lucy Gossage na Podium Spine Race 2024

Niezwykłe Osiągnięcie Lucy Gossage

Lucy Gossage, była profesjonalna triathlonistka i onkolog NHS zajęła miejsce na podium jednego z najtrudniejszych wydarzeń wytrzymałościowych w Wielkiej Brytanii. W Spine Race 202 rywalizowała z doświadczonymi biegaczami ultra na 268-milowym kursie Pennine Way, który obejmuje ponad 10 000 metrów przewyższenia.

Zacięta Walka o Drugie Miejsce

Claire Bannwarth z Francji obroniła tytuł, a walka o drugie miejsce rozegrała się między Gossage a inną lekarką, Hannah Rickman. Ostatecznie Gossage zajęła trzecie miejsce, mimo że dotarła do mety jako druga. Rickman otrzymała dodatkowy czas od organizatorów za pomoc innemu biegaczowi w potrzebie.

Wyzwanie, Którego Gossage Się Nie Bała

Mimo że Gossage przyznała, iż nigdy nie czuła się tak onieśmielona przed wyzwaniem, jak przed Spine Race, pokazała swoją wytrzymałość i determinację. Przez cały wyścig utrzymywała się w czołówce, pokonując trudny teren, niskie temperatury i zmęczenie.

Reakcje i Wsparcie Społeczności

Osiągnięcie Gossage spotkało się z ogromnym uznaniem. Jej strona na żywo z wyścigu była zasypywana gratulacjami i życzeniami od fanów. Nikki Bartlett, koleżanka triathlonistka, dokumentowała jej postępy w mediach społecznościowych, wyrażając podziw i wsparcie dla osiągnięć Gossage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *