Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Medale Polaków w Triathlonie i Aquabike Pontevedra WTCS 2023

Medale Polaków w WTCS 2023

Mistrzostwa Świata w Triathlonie i Aquabike WTCS Pontevedra 2023 były udane dla naszych zawodników AG. Polscy reprezentanci zdobyli łącznie siedem medali. Cztery z nich zdobyli w niedzielę, 24 września.

Złote medale Polaków w Pontevedrze WTCS 2023

W niedzielę, Łukasz Krieger i Jakub Baradziej reprezentowali Polskę. Stanęli na najwyższym stopniu podium. Zdobyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych. Krieger zwyciężył w triathlonie na dystansie olimpijskim. Startował w kategorii M30-34. Baradziej zdobył złoto w wyścigu aquabike. Startował w kategorii M35-39. W pierwszym dniu rywalizacji Polacy zdobyli 3 medale na dystansie super sprint.

2 x Brązowe medale dla Polaków w WTCS

Dodatkowo, zdobyliśmy dwa brązowe medale. Zdobyli je Jakub Misztela (M18-19) oraz Agnieszka Gadomska (K25-29). Startowali w triathlonie na dystansie klasycznym. Pokazali głębię talentu w polskim zespole.

Polacy w TOP10

W zawodach wzięło udział dziesięciu polskich zawodników. Znaleźli się w TOP10 swoich kategorii wiekowych. To pokazuje silną reprezentację Polski w tych dyscyplinach. Wśród nich byli Krzysztof Kuczyński, Sandra Kopiczko, Ewa Urbańska, Piotr Zwadlo, Marek Zapalski, Marcin Konarski, Małgorzata Fijałek-Żuk, Monika Ożarowska, Aleksandra Obiedzińska i Lukrecja Siennicka.

Polskie Paratriathlonistki

Mistrzostwa w Pontevedrze były też okazją dla polskich paratriathlonistek. Marta Dzieciątkowska i Monika Belczewska zaprezentowały swoje umiejętności. Ulokowały się na 7. i 8. miejscu w kategorii PTS5.

Podsumowanie

Sukces polskich zawodników jest znaczący. Pokazuje silną i zdolną reprezentację Polski w tych dyscyplinach. Zdobyte medale są dowodem konkurencyjności polskich sportowców. Ich osiągnięcia inspirują młodych, aspirujących triathlonistów i aquabikerów w kraju.

Wszystkie wyniki są dostępne na oficjalnej stronie World Triathlon.