Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Mistrzostwa Challenge Asia-Pacific 2024 w Korei Południowej

Mistrzostwa Challenge Asia-Pacific 2024
Mistrzostwa Challenge Asia-Pacific 2024

2 czerwca 2024 roku Korea Południowa stanie się areną dla Mistrzostw Challenge Asia-Pacific. Wydarzenie to odbędzie się w ramach długoletniej imprezy Challenge Gunsan-Saemangeum. Uczestnicy zmierzą się z dystansem 226 kilometrów, co stanowi wyjątkowe wyzwanie dla każdego triathlonisty.

Rekordowe zainteresowanie i unikalny krajobraz

W 2023 roku impreza Challenge Gunsan-Saemangeum cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli okazję rywalizować wzdłuż najdłuższej na świecie tamy morskiej. Wyjątkowe środowisko ekologiczne i malownicze krajobrazy dodatkowo podniosły rangę zawodów.

Więcej miejsc kwalifikacyjnych i wyższa pula nagród

Edycja Mistrzostw Asia-Pacific w 2024 roku przyniesie podwojenie liczby miejsc kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Z sześciu do dwunastu w każdej grupie wiekowej. Dodatkowo, zawodnicy będą walczyć o zwiększoną pulę nagród, która wyniesie 43 000 dolarów amerykańskich.

Wyjątkowa trasa i wsparcie publiczności

Jort Vlam, CEO Challenge Family, podkreślił unikalność trasy w Korei, idealnie dopasowanej do potrzeb triathlonu. Zawodnicy mogą liczyć na bezpieczne pływanie, szybką i gładką trasę rowerową oraz entuzjastyczne wsparcie publiczności.

Pełne zaangażowanie organizatorów

Dyrektor wyścigu Challenge Gunsan-Saemangeum, James Lee, zaznaczył, że impreza skupia się na potrzebach sportowców. Gościnność Korei, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wsparcie lokalnych władz oraz unikalna lokalizacja sprawiają, że zawodnicy chętnie wracają, by ponownie wziąć udział w wyścigu.

Mistrzostwa Challenge Asia-Pacific: Bieg wzdłuż najdłuższej tamy morskiej

Trasa biegowa, prowadząca wzdłuż najdłuższej na świecie tamy morskiej, jest całkowicie zamknięta dla ruchu, co pozwala zawodnikom w pełni skupić się na rywalizacji i przekraczaniu własnych granic.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronach: www.challenge-gunsan.com oraz www.challenge-family.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *