Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Świata Triathlon Multisport: Abu Dhabi Gospodarzem 2026

Abu Dhabi 2026 Triathlon
Abu Dhabi 2026 Triathlon

Mistrzostwa Świata Triathlon i Multisport w 2026 roku odbędą się w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Decyzję podjęła Rada Wykonawcza Światowego Triathlonu. W 2027 roku, kolejna edycja mistrzostw odbędzie się w Edmonton, Kanada.

Wielkie Wydarzenie Sportowe

Prezydent Światowego Triathlonu i członek MKOl, Marisol Casado, wyraziła zadowolenie z zaangażowania Abu Dhabi w rozwój triathlonu. Miasto to już od lat gości najlepszych sportowców świata, oferując im niezwykłe warunki do rywalizacji. Mistrzostwa Świata Triathlonu Multisport to kolejne ważne wydarzenie, które skorzysta z doświadczenia i zaangażowania Abu Dhabi oraz Edmonton.

Różnorodność Dyscyplin Abu Dhabi Multisport 2026

Mistrzostwa Świata Triathlonu Multisport to festiwal trwający tydzień. Łączy różne dyscypliny takie jak duathlon, cross duathlon, triathlon na długich dystansach, aquabike na długich dystansach, aquathlon oraz cross triathlon. Wydarzenie to przyciąga ponad 3000 sportowców z całego świata, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Światowego Triathlonu.

Dodatkowe Informacje

W 2024 roku, Mistrzostwa Świata w Sztafecie Mieszanej odbędą się w Hamburgu, Niemcy. Zmianie uległa również data Pucharu Świata Triathlonu w Walencji w Hiszpanii, który odbędzie się tydzień wcześniej, w weekend 14 września 2024 roku. Dodatkowo, w kalendarzu na 2024 rok pojawiły się cztery Puchary Świata Triathlonu Para, z czego trzy odbędą się w okresie kwalifikacji paraolimpijskiej.

Mistrzostwa Świata Triathlon Multisport 2026 w Abu Dhabi podkreśla rosnące znaczenie miasta z ZEA w świecie sportu. Mistrzostwa te, łączące różnorodne dyscypliny, stanowią wyjątkową okazję do prezentacji umiejętności i pasji sportowców z całego świata. Wydarzenie to z pewnością przyciągnie uwagę miłośników triathlonu i sportów wieloboju na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *