Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

MŚ IRONMAN Kona w liczbach

MŚ Ironman Kona w Liczbach

MŚ IRONMAN Kona już 14 października 2023 roku. Po raz pierwszy w ponad 40-letniej historii wydarzenia, reflektory skierują się na triathlonistki podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Triathlonie VinFast IRONMAN w Kailua-Kona na Hawajach.

Kto na starcie MŚ IRONMAN Kona?

Po IRONMAN w Nicei we Francji, teraz ponad 2200 kobiet stawi się na starcie w Kailua-Kona, na Hawajach. Wśród nich aż 53% pochodzi z Ameryki Północnej, 28% z Europy, a 9% z Oceanii. Reprezentantki Ameryki Łacińskiej stanowią 5% stawki, Azji 4%, natomiast Afryki i Bliskiego Wschodu po 1%.

Stany Zjednoczone są najliczniej reprezentowane z 976 zawodniczkami. Za nimi plasują się Kanada (160), Niemcy (144), Australia (122) i Wielka Brytania (112). W MŚ IRONMAN wystartuje 27 zawodniczek z Polski. Dodatkowo zawodniczki z tak odległych krajów jak Kirgistan, Nowa Zelandia, Namibia czy Singapur przybywają, by wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu.

Z USA przybywa reprezentacja z 49 stanów oraz Waszyngtonu DC, z największą grupą z Kalifornii, Teksasu czy Nowego Jorku. Aż 1,169 zawodniczek to tzw. “IRONMAN All World Athletes”.

W kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Kobiet w Triathlonie VinFast IRONMAN w 2023 roku odbyło się 48 wyścigów.

Wiek to tylko liczba

Cullen Goodyear z Kanady, w wieku 75 lat, jest najstarszą uczestniczką, podczas gdy najmłodszą jest 18-letnia Adrienne Bunn z USA. Średnia wieku wszystkich uczestniczek to 44 lata, a aż osiem z nich będzie obchodzić urodziny w dniu wyścigu.

Wspierający Duch IRONMAN

Na zawodach w Kona będzie obecnych ponad 5,000 wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji tego wielkiego wydarzenia.

14 Października 2023 zawodniczki rozpoczną od pływania w zatoce Kailua. Będą musiały pokonać 3,8 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu, kończąc swój wyścig na historycznej linii mety na Ali`i Drive.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *