Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Nowa Siedziba World Triathlon w Lozannie

World Triathlon - nowa siedziba
World Triathlon – nowa siedziba / triathlon.org

W poniedziałkowy poranek oficjalnie otwarto nową siedzibę World Triathlon w Lozannie, stolicy olimpijskiej. W ceremonii uczestniczyli prezydent MKOl Thomas Bach, prezydent World Triathlon i członek MKOl Marisol Casado, prezydent ASOIF Francesco Ricci Bitti oraz Émilie Moeschler z miasta Lozanna. Obecni byli również członkowie zarządu WT oraz goście.

Marisol Casado: Wizja i Dziedzictwo

Marisol Casado, w swoim ostatnim roku jako prezydent Światowego Triathlonu, podkreśliła znaczenie wzrostu i rozwoju triathlonu, zachowując przy tym kluczowe wartości integritas i równości. Triathlon stał się ważną częścią Igrzysk Olimpijskich od Sydney 2000 i niedawno Igrzysk Paraolimpijskich. Casado wyraziła swoje marzenie o bazowaniu w stolicy olimpijskiej, co ma być kluczową częścią jej dziedzictwa.

Thomas Bach: Nowe Ambicje World Triathlon

Thomas Bach pogratulował WT pod wodzą Marisol Casado za nową siedzibę, uznając to za wyraz nowych ambicji organizacji. Podkreślił, że triathlon stał się uniwersalnym sportem, zakorzenionym w Ruchu Olimpijskim, dzięki pracy World Triathlon.

Francesco Ricci Bitti: Wzrost Sportu i Równość Płci

Francesco Ricci Bitti pogratulował organizacji za wzrost sportu i pasję do jednej z niewielu dyscyplin wieloboju na Igrzyskach. Podkreślił, że jest to wspaniałe dziedzictwo i organizacja powinna być dumna ze swojej pracy jako pioniera równości płci.

Émilie Moeschler: Lozanna jako Centrum Sportu

Émilie Moeschler, przekazując pozdrowienia od miasta Lozanna, wyraziła dumę z wyboru miasta na siedzibę Światowego Triathlonu. Podkreśliła, że Triathlon Lozanny jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń, a miasto ma wspaniałe wspomnienia z Grand Final 2019. Wybór Lozanny na siedzibę jest zgodny z duchem olimpijskim miasta i MSI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *