Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

PTO Asian Open Singapur: Powrót do Singapuru w 2024

PTO Asian Open Singapur
PTO Asian Open Singapur 2024 / fot. PTO

Organizacja Professional Triathletes Organisation (PTO) potwierdziła, że w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku, PTO Tour powróci do Singapuru. Wydarzenie to będzie obejmować 100-kilometrowe wyścigi triathlonowe dla profesjonalistów oraz doświadczonych amatorów, a także dwa duathlony.

Wsparcie Lokalnych Władz

Roy Teo, odpowiedzialny za rozwój branży, technologię i innowacje w Sport Singapore, wyraził entuzjazm dla różnorodności wydarzeń sportowych w Singapurze. Podkreślił, że triathlon, będący jednym z pięciu najpopularniejszych sportów w kraju, stanowi atrakcyjne uzupełnienie kalendarza sportowego. Teo ma nadzieję, że wydarzenie to zainspiruje przyszłe pokolenia lokalnych triathlonistów.

PTO Asian Open: Singapur jako Idealna Sceneria

Ong Ling Lee z Singapore Tourism Board z radością oczekuje na przybycie najlepszych triathlonistów świata. Podkreśliła, że unikatowa sceneria miasta Singapuru stworzy niezapomniane doświadczenia dla uczestników, którzy będą mieli okazję pływać w zatoce, oferującej widoki nieporównywalne z żadnym innym miejscem na świecie.

PTO i Wizja Triathlonu

Sam Renouf, CEO PTO, zaznaczył, że weekend w Singapurze był ważnym momentem dla organizacji, pokazującym dążenie do popularyzacji triathlonu na długich dystansach. Wspomniał o festiwalowej atmosferze, którą PTO pragnie rozwijać, przyciągając ponad 6000 amatorów do udziału w triathlonie, duathlonach i 5-kilometrowym biegu muzycznym.

Szczegóły Wydarzenia

W 2024 roku pływanie odbędzie się ponownie w Marina Bay. Szczegóły trasy rowerowej i biegowej zostaną potwierdzone na początku nowego roku, ale oczekuje się, że będą podobne do tegorocznych. W 2023 roku uczestnicy mieli do pokonania cztery okrążenia po 4,5 km wzdłuż nabrzeża, mijając m.in. Muzeum ArtScience i Ogrody przy Zatoce, kierując się w stronę hotelu Marina Bay Sands.

Międzynarodowa Scena Triathlonu

Powrót PTO do Singapuru w 2024 roku następuje tuż po ogłoszeniu, że Ibiza będzie gospodarzem PTO European Open (28-29 września). Kolejne etapy PTO Tour 2024 zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *