Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Europy Juniorów w Tiszaujvaros: Polacy w finale

Triathlon Juniorów
fot: triathlon.pl

Puchar Europy Juniorów odbył się w węgierskim mieście Tiszaujvaros. W wyścigu półfinałowym udział wzięło dziesięciu Polaków, a do finału zakwalifikowało się sześciu z nich.

Polacy w półfinale

W sobotę 8 lipca, dziesięciu reprezentantów Polski wystartowało w wyścigach półfinałowych. Wśród nich znaleźli się Kacper Serwiński, Krzysztof Misztal, Nataniel Sieradzan, Filip Glapa, Jakub Sochan, Martyna Gajda, Beata Woźniak, Zofia Rosin, Aleksandra Ferchmin oraz Paula Janicka.

Puchar Europy Juniorów: Polacy w finale

Spośród dziesięciu reprezentantów Polski, sześciu z nich zakwalifikowało się do finału. Są to Jakub Suchan, Kacper Serwiński, Filip Glapa, Zofia Rosin, Martyna Gajda i Aleksandra Ferchmin. Jakub Suchan zajął trzecie miejsce z czasem 00:34:52. Kacper Serwiński zajął szóste miejsce z czasem 00:35:10, a Filip Glapa zajął siódme miejsce z czasem 00:35:12. Wśród kobiet, Zofia Rosin zajęła siódme miejsce z czasem 00:40:52. Martyna Gajda zajęła dziesiąte miejsce, a Aleksandra Ferchmin zajęła jedenaste miejsce.

Elita w Tiszaujvaros

W Tiszaujvaros, w ramach Pucharu Europy, rywalizują również zawodnicy kategorii Elita. Jedyną reprezentantką Polski jest Magdalena Sudak. Triathlonistka, podobnie jak Juniorzy, najpierw przystąpi do startu w półfinale, w którym starać się będzie o zdobycie kwalifikacji na finał.

Puchar Europy Juniorów: podsumowanie

Zawody w Tiszaujvaros to kolejna okazja dla młodych polskich triathlonistów, aby pokazać swoje umiejętności na międzynarodowej arenie. Z dziesięciu startujących Polaków, sześciu zakwalifikowało się do finału. Jest to duży sukces i pokazuje rosnący potencjał polskiego triathlonu.