Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Europy w Triathlonie Ryga: Karol Armuła w Top 10

Puchar Europy w Triathlonie Ryga

W stolicy Łotwy, Rydze, odbył się emocjonujący Puchar Europy w Triathlonie Juniorów. Wśród uczestników znalazł się Karol Armuła, który zaprezentował się z niezwykle dobrej strony, plasując się w czołowej “10” rywalizacji. Był to jego najlepszy wynik w tych zawodach do tej pory.

Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprint

Zawody rozpoczęły się od pływania na dystansie 750 metrów w Hardanger fjord. Choć Lawrence Martindale był pierwszy po tej części, to nie odgrywał znaczącej roli w dalszej części rywalizacji. Armuła, mając kilkadziesiąt sekund straty do lidera po pływaniu, doskonale poradził sobie w części rowerowej. Pokonał 22 kilometry w czasie 31:48, co było jednym z najlepszych czasów tej edycji Pucharu Europy. Po tej części rywalizacji przesunął się na 7. miejsce, które utrzymał do końca.

Oliver Mills i Emilie Klev Bergheim wygrywają

Zwycięzcą zawodów został Oliver Mills z Wielkiej Brytanii, który na mecie miał czas 57:37. Drugie miejsce zajął Roy Baron z Izraela, a trzecie Enzo Bourdon z Francji. Wśród kobiet najlepsza okazała się Flora Colledge, która po raz pierwszy w swojej karierze zdobyła pierwsze miejsce w Norseman. Drugie miejsce zajęła Emilie Klev Bergheim z Norwegii, a trzecie Kaja Bergwitz-Larsen, również reprezentująca Norwegię.

Trudne warunki podczas Pucharu Europy w Rydze

Z 266 startujących zawodników, aż 250 ukończyło rywalizację pomimo trudnych warunków atmosferycznych. Organizatorzy zdecydowali się wycofać niektórych zawodników z rywalizacji przed przebiegnięciem pełnego dystansu biegu z powodu burzy w okolicy mety.

Wśród innych polskich reprezentantów warto wspomnieć o Hubercie Wypychu, który debiutował w tych zawodach i zajął 35. miejsce. Za niecałe dwa tygodnie będzie reprezentował Polskę w mistrzostwach Europy juniorów w aquathlonie w Belgii. Zawody w Rydze były pełne emocji i pokazały, że młodzi polscy triathloniści mają potencjał, by rywalizować z najlepszymi na świecie. Czekamy na kolejne sukcesy naszych reprezentantów!