Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Europy w Triathlonie: Wyniki Elity

Puchar Europy w Triathlonie
triathlon.org

Puchar Europy w Rzeszowie rozpoczął się od porannego wyścigu Elity kobiet na dystansie olimpijskim. Wśród 33 zawodniczek, 7 reprezentowało Polskę. W wyścigu Elity Pucharu Europy w Triathlonie w Rzeszowie, Polskę reprezentowało 7 zawodniczek. Najbardziej zaskakujące były występy Marty Łagownik i Joanny Woźniak, które ukończyły rywalizację tuż za podium!W ramach Pucharu Europy w Rzeszowie, mężczyźni również mieli okazję do rywalizacji. Na starcie stanęło 10 zawodników z Polski.

Dobre pływanie Guerrero

Uczestniczki zawodów miały do pokonania dwie pętle po 750 metrów z australijskim wyjściem z wody. Na pierwszym okrążeniu pływania zawodniczki podzieliły się na 3 grupy. Pierwsza grupa miała kilkanaście sekund przewagi nad resztą stawki. Sara Guerrero wyszła z wody jako pierwsza z czasem 00:19:34. W pierwszej grupie nie mieliśmy Polek. Zuzanna Sudak miała 8. czas (00:20:24), a Magdalena Sudak była tuż za nią z czasem 00:20:27. Polki przewodziły drugiej grupie zawodniczek.

Ucieczka Hiszpanki

Guererro zaczęła szybko uciekać swoim rywalkom. Już po pierwszym okrążeniu (2,5 km) miała przewagę 30 sekund nad Ellie White. Siostry Sudak miały stratę wynoszącą nieco ponad minutę. Hiszpanka na drugim okrążeniu powiększyła przewagę do ponad minuty, a na 2. miejsce wyszła Anouk Sterkers.

Polki tuż za podium!

Guererro dobiegła do mety na 1. miejscu. Hiszpanka wyścig ukończyła z czasem 02:02:26. Na 2. miejscu uplasowała się Anouk Sterkers z czasem 02:04:10. Elliot Hollie skompletowała podium z czasem 02:04:19. Po wspaniałym finiszu Marta Łagownik i Joanna Woźniak wskoczyły do najlepszej piątki zawodów! Łagownik zajęła 4. miejsce (02:04:29), a Woźniak uplasowała się na 5. miejscu (02:04:39).

Oliwa w pierwszej grupie po pływaniu

W rywalizacji elity mężczyzn, Marcus Dey i Jinny Lund zakończyli pływanie najszybciej, obaj wyszli z wody w czasie 00:18:13. W pierwszej grupie zawodników był Michał Oliwa, który miał stratę około 10 sekund. Maciej Bruździak wyszedł z wody w drugiej, większej grupie zawodników tracąc niecałe 20 sekund do liderów.

Walka Henseleita i Kaindla

Na pierwszym okrążeniu biegu na prowadzenie wyszli Simon Henseleit z Niemiec i Tjebbe Kaindl. Dwóch zawodników miało już niecałe 30 sekund przewagi po 5 kilometrach. Michał Oliwa biegł na 9. miejscu, mając nieco ponad minutę straty do liderów.

Niemiec na ostatnich kilometrach uciekł swojemu rywalowi i niezwykle szczęśliwy wpadł na metę z czasem 01:47:50. Tjebbe cieszył się równie mocno, kiedy finiszował na 2. miejscu z czasem 01:48:04. Podium skompletował Nathan Lessman z Francji (01:48:36). Kolejne trzy miejsca zajmowali również zawodnicy z Francji.