Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Świata Karlowe Wary: Jorgensen wygrywa

Puchar Świata Karlowe Wary
Puchar Świata Karlowe Wary / Jorgensen z kolejnym zwycięztwem

Puchar Świata w triathlonie Karlowe Wary 2023. W emocjonującej rywalizacji Jorgensen i Klamer dostarczyły kibicom prawdziwego spektaklu podczas drugiej połowy wyczerpującego biegu na 10 km. Jorgensen, z determinacją w oczach, skierowała się na metę, aby odeprzeć ostatni atak Klamer i zdobyć złoto. Jednak to nie koniec emocji. Marlene Gomez-Goggel, numer jeden wyścigu, po otrzymaniu 15-sekundowej kary za naruszenie zasad dotyczących kasku, błyskawicznie odrobiła straty i zdobyła brąz.

Pływanie zgodnie z planem

W pierwszej części zawodów, podczas pływania na dystansie 1500m w jeziorze Rolava, to włoska zawodniczka, Bianca Seregni, dyktowała tempo. U jej boku znajdowały się Therese Feuersinger z Szwajcarii oraz Sophie Alden z Wielkiej Brytanii. Niemka, Selina Klamt, dzielnie trzymała się czołowej trójki.

Puchar Świata Karlowe Wary: Rywalizacja kolarska

Po pierwszym okrążeniu, gdy zawodnicy wyszli z wody, Jorgensen miała zaledwie 20 sekund straty. Jednak po krótkiej zmianie i przejściu na rowery, strata ta podwoiła się. Feuersinger jako pierwsza wyruszyła na trasę rowerową. Za nią goniły Julie Derron i Anja Weber, które z każdym kilometrem zbliżały się do czołówki.

W międzyczasie, Lotte Miller prowadziła trzecią grupę, a szwajcarski duet, składający się z Derron i Weber, zdołał odrobić 20 sekund przewagi czołówki już na pierwszym okrążeniu. Jorgensen, widząc, że grupy zaczynają się łączyć, z pewnością odetchnęła z ulgą.

Emocjonujący finisz Jorgensen w Karlowych Warach

Na trasie biegowej to Derron dyktowała tempo, ale Jorgensen nie odpuszczała. Klamer, Gomez-Goggel i Klamt również trzymały się blisko czołówki. Jednak to Jorgensen zdecydowała o swoim zwycięstwie na ostatnich metrach, przyspieszając i zostawiając Klamer za sobą.

Ostatecznie to Goggel zdobyła brąz, za nią na metę wbiegła Derron, a kolejne miejsca zajęły Klamt, Seregni, Marta Pintanel Raymundo, Cecilia Santamaria Surroca, Sophie Alden oraz Julia Hauser. Pełne wyniki na triathlon.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *