Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Świata w Triathlonie Walencja: Wyniki

Puchar Świata w Triathlonie Walencja 2023 Wyniki Elity
Puchar Świata w Triathlonie Walencja 2023 Wyniki Elity

Wyniki elity kobiet i mężczyzn o Puchar Świata w Triathlonie, Walencja 2023. Wygrała doświadczona triathlonistka Gwen Jorgensen z USA oraz młody Hiszpan David Cantero.

Nie do zatrzymania – Gwen Jorgensen

Gwen Jorgensen nie spieszyła się po wyjściu z T2. Jednak już w pierwszym kilometrze dogoniła czołówkę. Wkrótce potem wysunęła się na prowadzenie. Wkrótce potem tylko Jolien Vermeylen (BEL) i Nina Eim (GER) były z nią na czele. Miały przewagę sześciu sekund nad miejscową zawodniczką, Nolią Juan. Różnice w czasach zaczęły się powiększać.

Vermeylen miała dobrą formę w tym roku. Zdobyła brąz na Igrzyskach Europejskich i zwyciężyła w Pucharze Triathlonu Europy w Holten. Eim zaimponowała szóstym miejscem na niedawnym Testowym Wydarzeniu w Paryżu. Jednak Jorgensen przyspieszyła w drugim okrążeniu biegu i odskoczyła od rywalek.

Puchar Świata w Triathlonie, świetny wynik w Walencji

Gwen Jorgensen zdobyła ostatnie główne międzynarodowe zwycięstwo w triathlonie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Na 7,5 km, rozpoczynając ostatnie okrążenie, miała przewagę 23 sekund nad Eim. Vermeylen była dalej o 20 sekund i ryzykowała utratę miejsca na podium.

Dzisiejsze zwycięstwo z pewnością pomoże Jorgensen w zdobyciu dostępu do startów WTCS w 2024 roku. Dzięki punktom zdobytym dzisiaj awansuje w rankingu Światowego Triathlonu. Jej bieg na WTCS Sunderland pokazał, że jest w dobrej formie. Powrót na najwyższy stopień wyścigu, na poziomie Pucharu Świata, będzie dla niej ogromną motywacją. To jej powrót do sportu po siedmiu latach przerwy.

Zwycięstwo u siebie dla Cantero

Jeśli wyścig Elity Kobiet był znakiem doświadczenia, to w Elitach Mężczyzn młodsze pokolenie górowało. Wyścig mężczyzn był bardziej nieprzewidywalny. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnich 100 metrach. Wtedy 20-letni Hiszpan, David Cantero, i Lasse Nygaard Priester (GER) walczyli o zwycięstwo. Cantero skręcił pierwszy i utrzymał się na pierwszym miejscu. Zdobył zwycięstwo w Pucharze Świata w swoim pierwszym sezonie w seniorach.

Wyniki Polaków podczas Pucharu Świata w Triathlonie

Podczas zawodów w Walencji w kategorii elity startowała Paulina Klimas oraz Maciej Bruździak. Polka nie dotarła na metę i zakończyła wyścig na pływaniu. Maciej Bruździak zameldował się na mecie na 25 miejscu ( 1:45:03 ).

Puchar Świata w Triathlonie Walencja 2023 Wyniki Elity
Puchar Świata w Triathlonie Walencja 2023 Wyniki Elity / fot. Polski Triathlon / triathlon.pl

Wyniki Pucharu Świata w Triathlonie Walencja 2023

Sobota, 2 września 2023 – 1,5 km / 40 km / 10 km

Elita Kobiet:

  1. Gwen Jorgensen (USA) – 1:55:01
  2. Nina Eim (GER) – 1:55:17
  3. Marlene Gomez-Göggel (GER) – 1:55:24
  4. Nolia Juan (ESP) – 1:55:38
  5. Jolien Vermeylen (BEL) – 1:56:06

Elita Mężczyzn:

  1. David Cantero Del Campo (ESP) – 1:41:10
  2. Lasse Nygaard Priester (GER) – 1:41:11
  3. Michelle Sarzilla (ITA) – 1:41:26
  4. Nicola Azzano (ITA) – 1:41:38
  5. Cameron Main (GBR) – 1:41:44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *