Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Challange Roth – zmiany w podejściu do draftingu i bezpieczeństwa

Dyrektor wyścigu Felix Walchshöfer jest przekonany, że zmiany są konieczne, aby wyścigi triathlonowe były jeszcze bardziej sprawiedliwe. Jednym z najważniejszych kroków w tym kierunku będzie znaczne ograniczenie liczby pojazdów zewnętrznych mediów na trasie Challenge Roth.

– Jako organizatorzy staramy się zapewnić jak najbardziej fair i bezpieczny wyścig. Dlatego w 2023 roku na trasie rowerowej nie pojawią się żadne pojazdy zewnętrznych mediów – mówi Felix Walchshöfer.

Aby umożliwić kibicom i fanom śledzenie wyścigu, na trasie pojawią się kamery motocyklowe oraz drony. Będą one transmitowały cały wyścig, jednak z perspektywy nieingerującej. Operatorzy kamer zostaną poinformowani przez sędziów przed wyścigiem, aby w pełni zrozumieć znaczenie zasad i dokładnie poinstruować ich o dopuszczalnym zakresie podczas filmowania.

Poprawa komunikacja i więcej sędziów

Organizatorzy Challenge Roth dążą do zwiększenia współpracy między sędziami a sportowcami. Liczba sędziów na trasie rowerowej zostanie zwiększona z 35 do minimum 50. Dzięki większej liczbie sędziów będą oni w stanie interweniować już na początku ewentualnych naruszeń przepisów.

Według informacji podawanych przez organizatorów, sędziowie zostaną poproszeni o podejmowanie decyzji z “taktem i wyczuciem perspektywy”, ale także o “konsekwentne interwencje w przypadku wyraźnych naruszeń”. Przed wyścigiem sędziowie jasno przekażą sportowcom obowiązujące zasady i oczekiwania.

Walchshöfer podkreśla, że triathlon na najwyższym poziomie w ciągu ostatnich 10 lat staje się coraz bardziej profesjonalny. Lepsza komunikacja, jasna wymiana informacji i kontakt między sportowcami a sędziami to ważne środki, które umacniają ten rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *