Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Rozgrzewka Matta Hansona przed nadejściem gorącego okresu w Chile

Matt Hanson rozpocznie swój sezon ponownie w Challenge Puerto Varas w niedzielę, a potem będą to wyłącznie wyścigi mistrzowskie. Amerykanin był drugi za Samem Longiem w inauguracyjnej edycji wyścigu w Chile 12 miesięcy temu i cieszy się na powrót. Mówiąc ostatnio na swoim kanale YouTube, osadzonym poniżej, powiedział: „Jestem podekscytowany wyjazdem do Chile, aby rozpocząć rok. Zawsze jest to trudny czas roku, zwłaszcza gdy trenowałem tak wiele w pomieszczeniach. „Ale to piękny wyścig i naprawdę cieszyłem się z mojego doświadczenia tam w zeszłym roku.” Popularne historie TerazIRONMAN South Africa 2023: Czas startu, podsumowanie i jak śledzić na żywoIRONMAN wyjaśnia powody dla Justine Mathieux DQ w RPAWYNIKI CLASH Miami 2023: Zachód jest najlepszy, ale Bishop zdobywa duże drugie miejsce

Texas pierwszym ważnym celem

Hanson będzie rywalizował z Tomem Bishop, który zajął wysokie drugie miejsce w CLASH Miami w piątek, a wydarzenie będzie kamieniem milowym do starannie wybranego harmonogramu wyścigów, bez wątpienia częściowo wpływanego przez większe punkty rankingu PTO dla wyższych wydarzeń. Hanson jest obecnie na 17. miejscu w rankingu i dodał: „Lubię startować przynajmniej raz przed wyścigiem wysokiego priorytetu w pierwszym budynku i pierwszym z nich będzie IRONMAN Texas, z pewnością wyścig z wieloma wspaniałymi wspomnieniami. To wyścig mistrzostw [Ameryki] i usłyszysz ten motyw przez cały mój harmonogram w tym roku. Następnie zamierzam udać się na mistrzostwa półmaratonu Północnej Ameryki w St George, które będą moją jedyną szansą na uzyskanie slotu na mistrzostwa świata 70.3. Ostatnio startowałem tam całkiem dobrze, chyba że teraz, kiedy trenuję w Kolorado, udało mi się lepiej zarządzać wzgórzami.

Challenge THE CHAMPIONSHIP na Słowacji

Wtedy rzucam trochę krzywą piłkę, planując wyścig Challenge THE CHAMPIONSHIP na Słowacji. Myślę, że to naprawdę jest trasa, która mi odpowiada – jest płaska i naprawdę narażona na wiatr, a oczywiście ścigałem się tam na Collins Cup. Potem plan jest pozostać w Europie przez kilka tygodni i może trochę czasu spędzić na trasie IMWC we Francji i może pojechać do Wielkiej Brytanii, aby zobaczyć Matta Bottrilla i Drag2Zero. A potem zakończę swój pobyt w Europie Mistrzostwami Europy IRONMAN w Hamburgu. Więc to jest duża pierwsza połowa sezonu, a po „PV” to wszystkie wyścigi mistrzostw. To są typy wyścigów, które naprawdę mnie motywują, lubię układać się naprzeciw naprawdę solidnych facetów w polu i zobaczyć, jak układają się karty. Jednym z „solidnych facetów”, którzy również mają się pojawić w Hamburgu, jest żaden inny niż modern-day GOAT Jan Frodeno, który jest to „ostatni rok pełnego profesjonalnego wyścigu”. Hanson wtedy weźmie sobie trochę przerwy przed resztą kampanii, która obecnie ma obejmować PTO US Open w Milwaukee, a potem z powrotem do Europy na Mistrzostwa Świata 70.3 w Finlandii i oczywiście pierwszy IMWC w Nice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *