Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTrening

Ruth Astle, mistrzyni Ironman, dzieli się swoimi zarobkami

Ruth Astle finanse w triathlonie UK
Ruth Astle finanse w triathlonie UK

Ruth Astle, brytyjska gwiazda triathlonu i mistrzyni Ironman opublikowała szczegółowy raport swoich zarobków. W swoim filmie na YouTube, Astle daje cenne spojrzenie na finansowanie marzeń sportowych, pokazując realia zarobków i kosztów związanych z byciem profesjonalnym triathlonistą.

Zarobki i wydatki w triathlonie zawodowym

W 2022 roku Astle zarobiła łącznie 87 171,50 funtów, głównie z nagród pieniężnych. Jednak w 2023 roku, ze względu na kontuzje, jej zarobki zmalały. Mimo to, postanowiła podzielić się tą informacją, by pokazać realia sportu. Astle pracuje również częściowo w Lloyds Banking Group i jako trenerka dla byłego zawodowego triathlonisty Willa Clarke’a, ale te dochody nie są wliczane w jej zarobki z triathlonu.

Koszty i wsparcie

Ruth Astle wydała w 2023 roku ponad 30 000 funtów na treningi i związane z nimi koszty. W tym 1 920 funtów na fizjoterapię i 3 200 funtów na pływanie. Dodatkowo, inwestowała w tworzenie treści, płacąc Jackowi Schofieldowi miesięczny abonament oraz za specjalne projekty. Jej głównym źródłem dochodu były kontrakty sponsorskie, które wyniosły 33 798 funtów.

Wyzwania i przyszłość

Astle przyznaje, że brak wyników w wyścigach utrudnił negocjacje odnośnie odnowienia kontraktów sponsorskich. Mimo to, wielu sponsorów zdecydowało się kontynuować współpracę, wierząc w jej potencjał. Astle podkreśla, że bez dodatkowych prac nie byłaby w stanie utrzymać się z samego triathlonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *