Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsySprzętZawody

Technologia RaceRanger w Serii Pro IRONMAN w 2024

Technologia RaceRanger w Serii Pro IRONMAN w 2024
Technologia RaceRanger w Serii Pro IRONMAN w 2024

Rewolucja w wykrywaniu jazdy na zderzaku

IRONMAN nawiązał współpracę z RaceRanger i zastosuje technologię wykrywania jazdy na zderzaku w zawodach Serii Pro IRONMAN w 2024 roku. Obejmuje to zarówno pełnodystansowe triatlony IRONMAN, jak i triatlony na pół dystansu IRONMAN 70.3, w tym mistrzostwa świata.

Seria Pro IRONMAN – nowa era rywalizacji

Zainaugurowana w październiku 2023 roku, Seria Pro IRONMAN rozgrywana będzie w 18 wyznaczonych lokalizacjach na profesjonalnym obwodzie 2024 roku. Zawodnicy będą walczyć o tytuł mistrza Serii Pro IRONMAN oraz o udział w puli bonusów rocznych wynoszącej 1,7 miliona dolarów amerykańskich po 12 miesiącach wyścigów.

Technologia w służbie sprawiedliwości

Technologia RaceRanger zapewni sędziom wydarzeń widoczność aktywności draftingu i potwierdzi, kiedy zawodnicy znajdują się w strefie draftu innego zawodnika. System wykorzystuje technologię Ultrawideband (UWB), Bluetooth, GPS/GNSS i 4G/LTE.

Jak działa RaceRanger?

Urządzenie RaceRanger łączy się z rowerem zawodnika w dwóch miejscach: na widelcu przednim i sztycy siodła. Dzięki czujnikom w urządzeniach, zewnętrzny system oświetleniowy wskazuje, czy zawodnik znajduje się w 12-metrowej strefie draftu. Dane są ciągle rejestrowane i dostępne dla sędziów oraz organizatora wyścigu po jego zakończeniu.

Wpływ RaceRanger na zawody triathlonowe w 2024

Montaż urządzeń RaceRanger na rowerach wszystkich profesjonalnych zawodników uczestniczących w wydarzeniach Serii Pro IRONMAN odbędzie się w 2024 roku. Technologia ta nie zastąpi sędziów wyścigu, ale będzie narzędziem wspomagającym ich w egzekwowaniu zasad i utrzymaniu czystości oraz uczciwości wyścigów.

Za kulisami RaceRanger

RaceRanger to dzieło byłych profesjonalnych triathlonistów, Jamesa Elvery’ego i Dylana McNeice. Triathloniści byli zafascynowani znalezieniem dokładnego i spójnego sposobu na identyfikację draftingu w triathlonie. Produkt był rozwijany przez kilka lat i zyskał na znaczeniu w sporcie, ponieważ technologia stała się bardziej zaawansowana i dokładna.

Reakcje zawodników

Matt Hanson, profesjonalny triathlonista i wielokrotny zwycięzca IRONMAN oraz IRONMAN 70.3, wyraził swoje podekscytowanie współpracą IRONMAN z RaceRanger. Podkreślił, że partnerstwo to jest kolejnym krokiem naprzód w zapewnieniu jak najbardziej sprawiedliwych wyników wyścigów. Jest to szczególnie ważne przy tak dużych stawkach finansowych.


Wprowadzenie technologii RaceRanger w Serii Pro IRONMAN w 2024 roku stanowi znaczący krok naprzód w dążeniu do uczciwości i równości w zawodach triathlonowych. Dzięki RaceRanger zawodnicy będą mogli dokładniej ocenić swoje pozycje na rowerze, a sędziowie będą mieli dodatkowe narzędzie do egzekwowania zasad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *