Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsySprzętTrening

Trendy Fitness w 2023 według Raportu Garmin

Garmin Fitness Report 2023
Garmin Fitness Report 2023 / Trendy w sporcie w 2023

Garmin opublikował swój Raport Fitness za 2023 rok, ujawniając trendy i nawyki ćwiczeniowe użytkowników na całym świecie. Dane pochodzą z aktywności zarejestrowanych przez użytkowników w aplikacji Garmin Connect w 2023 roku.

Najpopularniejsze Aktywności

Pięć najpopularniejszych aktywności to bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, trening siłowy i cardio w pomieszczeniach. Użytkownicy Garmin zarejestrowali 19% więcej aktywności z wykorzystaniem sprzętu fitness w 2023 roku. Szczególnie duży wzrost zanotowano w treningu siłowym, ćwiczeniach na schodach i na orbitreku. Pełny raport dostępny na stronie Garmin.

HIIT na Fali Wzrostu w raporcie Garmin Fitness 2023

Aktywności HIIT (wysoko intensywny trening interwałowy) wzrosły o 112% w porównaniu z poprzednim rokiem. Zauważono również wzrost aktywności na świeżym powietrzu, takich jak chodzenie, bieganie po szlakach, jazda na rowerze grawitacyjnym i jazda na rowerze elektrycznym.

Garmin Fitness Report 2023 – kolarstwo / źródło garmin.com

Skupienie na Wellness

W 2023 roku większą uwagę poświęcono zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Yoga, Pilates i ćwiczenia oddechowe zyskały na popularności, odnotowując dwucyfrowy wzrost.

Bieganie i Jazda na Rowerze na Przodzie

Znaczący wzrost zanotowano w bieganiu po torze (76% wzrost) oraz w HIIT (112% wzrost globalnie). Wszystkie formy biegania zwiększyły swoją popularność w 2023 roku. W Wielkiej Brytanii użytkownicy Garmin zwiększyli średnią liczbę kroków dziennie z 9,191 w 2022 do 9,307 w 2023 roku.


Raport Garmin Fitness za 2023 rok pokazuje, że aktywność fizyczna zyskuje na popularności, a użytkownicy coraz częściej wybierają różnorodne formy ćwiczeń. Wzrost zainteresowania HIIT, treningiem siłowym oraz aktywnościami na świeżym powietrzu podkreśla zmieniające się preferencje w zakresie fitnessu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *