Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Triathlon DATEV Challenge Roth – Wyścig Roku Po Raz Dwunasty

Datev Challenge Triathlon Roth
Triathlon DATEV Challenge Roth

2 grudnia, podczas “sailfish Night of the Year” w Langen DATEV Challenge Roth został po raz dwunasty Najlepszym Wyścigiem Roku. To imponujące osiągnięcie podkreśla dominację tego wydarzenia w świecie triathlonu.

Zdecydowane Zwycięstwo w Głosowaniu

Aż 68,5% czytelników niemieckiego magazynu Triathlon oddało głos na DATEV Challenge Roth w internetowej ankiecie, uznając go za najlepszy triatlon na dystansie 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach i IRONMAN Frankfurt w Niemczech.

Podziękowania od Dyrektora Wyścigu Triathlon DATEV Challenge Roth

Felix Walchshöfer, dyrektor wyścigu Challenge Roth, wyraził wdzięczność za to wyróżnienie: “Ponowne zdobycie tytułu Wyścigu Roku to wspólny sukces. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy głosowali na DATEV Challenge Roth. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia naszych 7500 wolontariuszy, całego zespołu wsparcia, partnerów, miast i społeczności regionu Roth oraz wszystkich sportowców i ich kibiców. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia i po raz dwunasty przynieśli nagrodę do Roth.”

Triathlon DATEV Challenge Roth: Następna Edycja w 2024

Następna edycja DATEV Challenge Roth 2024 w południowych Niemczech odbędzie się 7 lipca 2024 roku. Zapisy na wyścig zostały wyczerpane w ciągu 40 sekund od otwarcia rejestracji.

Triathlon w Allgäu – Najlepszy Wyścig na Krótkim/Średnim Dystansie

Wyróżnienie triathlonu w Allgäu jako najlepszego wyścigu na krótkim/średnim dystansie podkreśla jego znaczenie i popularność wśród zawodników. Trasa wyścigu, organizacja i atmosfera sprawiają, że jest to jedno z najbardziej pożądanych wydarzeń w kalendarzu triathlonowym.


W trakcie tej samej gali wyróżnieni zostali też najlepsi niemieccy triathloniści i triathlonistki.

Jan Frodeno – Ikona Triathlonu

Jan Frodeno, niekwestionowany lider w świecie triathlonu, ponownie udowodnił swoją dominację. Jego wytrwałość, technika i niezachwiana determinacja w dążeniu do doskonałości są inspiracją dla wielu. Jego sukcesy w tym zwycięstwa w Ironman i mistrzostwach świata, sprawiają, że jest on wzorem do naśladowania. W 2023 zakończył swoją karierę – został doceniony za całokształt.

Anne Haug – Siła i Determinacja

Anne Haug, z kolei, zaimponowała światu swoją siłą i determinacją. Jej wyjątkowe wyniki w zawodach triathlonowych, zarówno na krótkich, jak i długich dystansach, świadczą o jej wszechstronności i niezwykłej kondycji. Haug, jako jedna z najlepszych triathlonistek na świecie, kontynuuje swoją pasję i dążenie do doskonałości, inspirując inne kobiety do aktywności w sporcie.

Rico Bogen – Talent Roku

Rico Bogen, wyróżniony jako talent roku, to obiecująca gwiazda w świecie triathlonu. Jego imponujące wyniki i ciągły rozwój wskazują na to, że w przyszłości możemy spodziewać się jego znaczących osiągnięć na międzynarodowej arenie.

Laura Jansen – „Nowy Talent” Roku

Laura Jansen, uhonorowana tytułem „nowego talentu” roku, to kolejna postać, na którą warto zwrócić uwagę. Jej entuzjazm, postępy i zaangażowanie w treningi to dowód na to, że ma przed sobą świetlaną przyszłość w triathlonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *