Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTrening

Triatlonista Ross Edgley: ekstremalne pływanie

Triatlonista Ross Edgley: ekstremalne pływanie
Triatlonista Ross Edgley: ekstremalne pływanie

Dla większości osób, ekstremalne pływanie na dystansie 3,8 km to już duże wyzwanie. Ale co, jeśli to zdecydowanie za mało? Ross Edgley, znany triatlonista, naukowiec sportu postawił sobie cel, który jest o wiele, wiele dalej na horyzoncie: 170 km.

Pierwsze nieudane podejście

Pierwszą próbę zrealizowania tego ekstremalnego wyczynu, Ross podjął na Loch Ness we wrześniu 2022 roku. Niestety, pomimo pokonania około 79 km w ciągu 59 godzin, Ross musiał przerwać pływanie z powodu pogarszającego się stanu zdrowia.

Ekstremalne pływanie: wyzwanie 170 km – druga próba

Tym razem, Ross postanowił pływać bez pianki, aby wyeliminować oba czynniki ryzyka. Przed tym ekstremalnym wyzwaniem Ross stwierdził: “Bardzo dużo nauczyłem się podczas wyzwań na Loch Ness w 2022 roku, ale tym razem jestem dobrej myśli i czuję się świetnie.”

Wyzwanie przerwane z powodu upału

Ostatecznie, warunki pogodowe okazały się bezlitosne dla Edgleya. Druga próba odbywała się we Włoszech, nie – jak poprzednio – w Loch Ness. Udało mu się pokonać tylko 70 km z zaplanowanych 170 km, zanim musiał przerwać wyzwanie z powodu potencjalnego ryzyka odwodnienia i uszkodzenia nerek. Temperatura wody wynosiła 27,6°C, a temperatura powietrza to efekt fali upałów, która nie omijała także Europy (w południe wynosiła aż 33°C). W takich warunkach to raczej nie hipotermia była głównym problemem, ale Ross musiał uważnie monitorować nawodnienie i dietę.

Czas na odpoczynek

Edgley dziękuje swojemu zespołowi, obserwatorom i sponsorom. “Zmagania zostały skrócone do 70km z powodu udaru cieplnego, obaw o odwodnienie i uszkodzenie nerek! Teraz pora odpocząć i zjeść pizzę.” – podkreślił.

Ekstremalne pływanie dookoła Wielkiej Brytanii

Ross jest najbardziej znany z tego, że był pierwszą (i jak na razie jedyną) osobą, która pływała dookoła Wielkiej Brytanii, co zajęło mu 157 dni w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *