Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

World Triathlon uruchamia program stypendialny

World Triathlon z dumą ogłasza rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do Programu Stypendialnego dla Sportowców na 2023 rok. Ta inicjatywa ma na celu identyfikację i zapewnienie wsparcia, zasobów i wiedzy specjalistycznej dla sportowców z rozwijających się / wschodzących Federacji Narodowych (Grupy NF: 2, 3B, 3A), którzy pilnie potrzebują pomocy, aby rywalizować na poziomie kontynentalnym i światowym.

World Triathlon
Triathlon.org

Program

Program ten jest szczególnie skierowany na drugi rok Okresu Kwalifikacji Olimpijskiej, rozpoczynający się od 27 maja 2023 roku, i ma na celu pomoc w przygotowaniu i kwalifikacji do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 i dalszych.

Grupa docelowa

Grupa docelowa tego programu obejmuje sportowców z rozwijających się Federacji Narodowych, którzy już wykazali kompetencje na poziomie kontynentalnym i światowym i chcą zrobić krok do treningu i rywalizacji na najwyższym poziomie, ale potrzebują wsparcia, aby to zrobić.

Kryteria kwalifikacji World Triathlon

Aby być uprawnionym, sportowcy muszą być zarejestrowani i utrzymywać dobrą reputację w swoich Federacjach Narodowych, a także wykazać zdolność do rywalizacji na wysokim poziomie w zawodach Pucharu Świata i Kontynentalnego Triathlonu. Nominowani sportowcy powinni być zobowiązani do rywalizacji w długim terminie i mieć Igrzyska Olimpijskie jako ostateczny cel.

Harmonogram

Zgłoszenia powinny być składane za pomocą formularza zgłoszeniowego online najpóźniej do piątku, 16 czerwca 2023 roku. Pomyślni kandydaci zostaną poinformowani do końca czerwca 2023 roku, a Rozwój World Triathlon skoordynuje plany z udanymi sportowcami i ich NF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *